---
title: "HALDALSLAFT AS (991445242): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALDALSLAFT AS i Nore og Uvdal hadde 325 888 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bjørn Halgeir Nedreberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991445242-haldalslaft-as"
---

# HALDALSLAFT AS

Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann · Nore og Uvdal

- Org.nr: 991 445 242
- Telefon: 32 09 47 48
- E-post: stigrunar@hotmail.com
- Daglig leder: Bjørn Halgeir Nedreberg (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 325 888 kr (+138,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 125 992 kr (Margin 38,7 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,2 % (god). Opp fra −8,3 % i 2024
- Likviditet: 0,79 (svak). Opp fra 0,20 i 2024
- Soliditet: 58,2 % (meget god). Opp fra 57,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,3 % | 14,2 % |
| Driftsmargin | 24,5 % | −67,7 % | 38,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −18,1 % | 24,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,71 | 0,20 | 0,79 |
| Soliditet | 40,8 % | 57,4 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 960 | 137 | 326 |
| Driftsresultat | 235 | −92 | 126 |
| Årsresultat | 183 | −135 | 122 |
| Driftsmargin | 24,5 % | −67,7 % | 38,7 % |
| Sum gjeld | 856 | 337 | 413 |
| Sum driftskostnader | 725 | 229 | 200 |
| Finansresultat | −1 | −2 | 0 |
| Resultat før skatt | 234 | −94 | 126 |
| Anleggsmidler | 834 | 724 | 663 |
| Omløpsmidler | 612 | 68 | 327 |
| Sum eiendeler | 1 446 | 792 | 990 |
| Egenkapital | 590 | 455 | 577 |
| Kortsiktig gjeld | 856 | 337 | 413 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Halgeir Nedreberg: Daglig leder og varamedlem
- Stig Runar Nedreberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tunhovdvegen 3771, 3580 Geilo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 36.000 Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann
- Etablert: 25.06.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2007
- Regnskapsfører: REGNSKAPSSERVICE Fingar Sevre
- Størrelse: Nr. 60 av 125 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og drift av vann- og kloakkanlegg, kjøp salg og forvaltning av fast eiendom, herunder utleie av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 14.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000114809&sokeverdi=991445242&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ILDJERNET OG OMEGN VANN- OG AVLØP AS](https://www.norscout.com/no/company/921178468-ildjernet-og-omegn-vann-og-avlop-as) | Oslo | - | 330 000 kr | - |
| [RØSSTAD RENSEANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/913645812-rosstad-renseanlegg-as) | Kristiansand | - | 312 857 kr | - |
| [KALLARBERGET VA AS](https://www.norscout.com/no/company/925922633-kallarberget-va-as) | Porsgrunn | - | 339 069 kr | - |
| [FJELLMORA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/927758342-fjellmora-drift-as) | Trysil | - | 303 662 kr | - |
| [AURDALSÅSEN VANNVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/979433018-aurdalsasen-vannverk-as) | Nord-Aurdal | - | 341 728 kr | - |
| [LAUPSTAD VANNVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/994330454-laupstad-vannverk-as) | Vågan | - | 302 174 kr | - |
| [SIRDAL VANN- OG AVLØPSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/985911525-sirdal-vann-og-avlopsverk-as) | Sirdal | - | 380 373 kr | - |
| [MALMØYA VA AS](https://www.norscout.com/no/company/915160859-malmoya-va-as) | Larvik | - | 285 579 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
