---
title: "LOFOTPUKK AS (991497641): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOFOTPUKK AS i Vestvågøy hadde 38,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Ørjan Magnussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991497641-lofotpukk-as"
---

# LOFOTPUKK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Vestvågøy · Etablert 2007

- Org.nr: 991 497 641
- Telefon: 76 07 70 76
- E-post: post@lofotpukk.no
- Nettsted: [lofotpukk.no](https://www.lofotpukk.no)
- Daglig leder: Ørjan Magnussen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,4 mill. kr (+20,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,4 mill. kr (Margin 27,2 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 49,7 % (meget god). Opp fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 20,5 % (god). Ned fra 31,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 60,8 % | 38,1 % | 17,2 % | 49,7 % |
| Driftsmargin | 23,7 % | 28,8 % | 19,3 % | 9,0 % | 27,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 170,6 % | 93,5 % | 48,0 % | 196,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,30 | 1,31 | 1,13 | 1,08 |
| Soliditet | 27,2 % | 41,9 % | 39,6 % | 31,8 % | 20,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 1,4 | 1,5 | 2,1 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 851 | 27 447 | 29 841 | 31 921 | 38 397 |
| Driftsresultat | 5 641 | 7 905 | 5 771 | 2 868 | 10 430 |
| Årsresultat | 4 404 | 6 221 | 4 636 | 2 291 | 8 356 |
| Driftsmargin | 23,7 % | 28,8 % | 19,3 % | 9,0 % | 27,2 % |
| Sum gjeld | 8 194 | 8 719 | 9 799 | 12 520 | 19 622 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 069 | 29 053 | 27 967 |
| Finansresultat | - | - | 173 | 76 | 275 |
| Resultat før skatt | 5 649 | 7 979 | 5 945 | 2 944 | 10 705 |
| Anleggsmidler | 2 007 | 4 428 | 3 978 | 4 513 | 3 474 |
| Omløpsmidler | 9 251 | 10 584 | 12 250 | 13 841 | 21 212 |
| Sum eiendeler | 11 258 | 15 012 | 16 228 | 18 354 | 24 686 |
| Egenkapital | 3 064 | 6 293 | 6 429 | 5 834 | 5 063 |
| Kortsiktig gjeld | 8 117 | 8 132 | 9 329 | 12 231 | 19 575 |
| Langsiktig gjeld | 77 | 587 | 470 | 289 | 48 |

## Ledelse og styre

- Ørjan Magnussen: Daglig leder og styremedlem
- Marius Nærheim: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Grundstadveien 30, 8360 Bøstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 06.07.2007
- Aksjekapital: 1 736 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2007
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Organisering og drift av masseuttak og knusverk, samt virksomhet som står i forbindelse hermed. Selskapet kan også delta i andre selskaper som driver lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 28.04.2026: Styret endret
- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 7

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000627263&sokeverdi=991497641&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598796&sokeverdi=991497641&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ISARSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/918860053-isarsten-as) | Vestvågøy | - | 691 615 kr | - |
| [RB INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/882847772-rb-invest-as) | Vestvågøy | - | 26,6 mill. kr | +65,1 % |
| [STÅLE HOLDAHL MASKIN & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/998571200-stale-holdahl-maskin-transport-as) | Vestvågøy | - | 26 mill. kr | −5,6 % |
| [TT MASSEUTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/912530167-tt-masseuttak-as) | Vestvågøy | - | 0 kr | - |
| [TOAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918701044-toad-holding-as) | Vestvågøy | - | 0 kr | - |
| [GRIMSBU GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979932812-grimsbu-grus-as) | Folldal | 8 | 4,25 mill. kr | −0,7 % |
| [FINNMARK SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/871088772-finnmark-sand-as) | Alta | 7 | 38 mill. kr | +12,3 % |
| [HANSET SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/938621853-hanset-sand-as) | Molde | 8 | 18,8 mill. kr | −0,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
