---
title: "ROGALAND MASKINERING AS (991537554): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROGALAND MASKINERING AS i Hå hadde 13,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Joar Erga. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as"
---

# ROGALAND MASKINERING AS

Bearbeiding av metaller · Hå · Etablert 2007

- Org.nr: 991 537 554
- Telefon: 909 86 625
- Nettsted: [rogaland-maskinering.no](https://rogaland-maskinering.no)
- Daglig leder: Joar Erga

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,9 mill. kr (−27,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −674 043 kr (Margin −4,8 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- september 2025: 10
- februar 2026: 9
- mars 2026: 8
- april 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 28,5 % i 2024
- Likviditet: 2,86 (meget god). Opp fra 2,01 i 2024
- Soliditet: 48,0 % (meget god). Opp fra 42,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,0 % | 40,9 % | 28,5 % | −2,7 % |
| Driftsmargin | −12,8 % | 5,0 % | 22,7 % | 21,7 % | −4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,0 % | 89,1 % | 59,8 % | −10,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,34 | 2,08 | 2,13 | 2,01 | 2,86 |
| Soliditet | 30,6 % | 36,2 % | 50,5 % | 42,9 % | 48,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 1,8 | 1,0 | 1,3 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 135 | 10 581 | 19 011 | 19 191 | 13 944 |
| Driftsresultat | −1 042 | 525 | 4 320 | 4 172 | −674 |
| Årsresultat | −950 | 298 | 3 283 | 3 327 | −609 |
| Driftsmargin | −12,8 % | 5,0 % | 22,7 % | 21,7 % | −4,8 % |
| Sum gjeld | 6 307 | 5 438 | 6 242 | 10 496 | 7 909 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 691 | 15 019 | 14 618 |
| Finansresultat | - | - | −111 | 94 | −106 |
| Resultat før skatt | −1 218 | 382 | 4 209 | 4 265 | −780 |
| Anleggsmidler | 4 952 | 3 562 | 2 547 | 5 915 | 5 919 |
| Omløpsmidler | 4 138 | 4 958 | 10 060 | 12 477 | 9 278 |
| Sum eiendeler | 9 090 | 8 520 | 12 607 | 18 392 | 15 196 |
| Egenkapital | 2 783 | 3 082 | 6 364 | 7 896 | 7 288 |
| Kortsiktig gjeld | 1 766 | 2 388 | 4 719 | 6 221 | 3 243 |
| Langsiktig gjeld | 4 541 | 3 050 | 1 523 | 4 275 | 4 665 |

## Ledelse og styre

- Joar Erga: Daglig leder
- Magnus Jonsbråten: Styrets leder
- Hans Kristian Aasland: Styremedlem
- Hilde Bjorland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjorhaugslettå 19, 4365 Nærbø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 20.07.2007
- Tidligere navn: MAZATEK AS (2007 til 2010)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2007
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Størrelse: Nr. 203 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding av metall og plastmateriell samt deltakelse i annen virksomhet med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000199065&sokeverdi=991537554&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000567552&sokeverdi=991537554&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [COT MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as) | Hå | 12 | 8,83 mill. kr | +6,5 % |
| [POINT ZERO AS](https://www.norscout.com/no/company/893603182-point-zero-as) | Hå | 7 | 14,3 mill. kr | −18,4 % |
| [GSF PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/827900362-gsf-production-as) | Hå | 15 | 17 mill. kr | −10,4 % |
| [VMV PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/922271143-vmv-production-as) | Hå | 6 | 40,8 mill. kr | +22,8 % |
| [TUBEDRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/994474774-tubedrill-as) | Hå | 18 | 39,9 mill. kr | −0,3 % |
| [A. ÅRDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/984918623-a-ardal-as) | Hå | - | 6,19 mill. kr | +19,2 % |
| [JÆREN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990357056-jaeren-maskinering-as) | Hå | 20 | 24,5 mill. kr | −13,5 % |
| [LODE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/979999895-lode-sveis-as) | Hå | - | 6,11 mill. kr | +19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
