---
title: "ULLEVAAL RESTAURANTDRIFT AS (991642684): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ULLEVAAL RESTAURANTDRIFT AS i Oslo hadde 46,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 152 ansatte. Daglig leder er Ragnhild Ousland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991642684-ullevaal-restaurantdrift-as"
---

# ULLEVAAL RESTAURANTDRIFT AS

Drift av restauranter · Oslo · Etablert 2007

- Org.nr: 991 642 684
- Telefon: 22 42 02 00
- Daglig leder: Ragnhild Ousland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 46,3 mill. kr (+6,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,08 mill. kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 152 (Opp fra 149 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 123
- oktober 2025: 126
- november 2025: 143
- desember 2025: 149
- februar 2026: 152
- mars 2026: 105
- april 2026: 115
- mai 2026: 125
- juni 2026: 134
- juli 2026: 148
- august 2026: 137
- september 2026: 141
- oktober 2026: 152

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,0 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Opp fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 0,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,4 % | 16,7 % | 10,0 % | 9,9 % |
| Driftsmargin | 5,2 % | 3,0 % | 4,0 % | 2,5 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 178,1 % | 1 939,8 % | 1 224,3 % | 1 164,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 0,97 | 0,98 | 0,98 | 0,99 |
| Soliditet | 1,1 % | 1,1 % | 0,7 % | 0,9 % | 0,8 % |
| Gjeldsgrad | 86,6 | 88,1 | 142,2 | 105,1 | 120,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 17 753 | 37 735 | 45 629 | 43 484 | 46 255 |
| Driftsresultat | 915 | 1 151 | 1 826 | 1 082 | 1 081 |
| Årsresultat | 701 | 932 | 1 558 | 980 | 937 |
| Driftsmargin | 5,2 % | 3,0 % | 4,0 % | 2,5 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 8 662 | 9 073 | 14 645 | 10 838 | 12 382 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 42 403 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 180 | - |
| Resultat før skatt | 899 | 1 196 | 1 998 | 1 262 | 1 200 |
| Anleggsmidler | 479 | 374 | 332 | 348 | 279 |
| Omløpsmidler | 8 283 | 8 802 | 14 417 | 10 593 | 12 207 |
| Sum eiendeler | 8 762 | 9 176 | 14 748 | 10 941 | 12 486 |
| Egenkapital | 100 | 103 | 103 | 103 | 103 |
| Kortsiktig gjeld | 8 662 | 9 073 | 14 645 | 10 838 | 12 382 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Ragnhild Ousland: Daglig leder
- Bjørn Tore Furset: Styrets leder
- Gjøran Sæther: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sognsveien 75G, 0855 Oslo
- Postadresse: Grev Wedels plass 2, 0151 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 21.08.2007
- Tidligere navn: RR SYSTEMS AS (2007 til 2012)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2007
- Revisor: [INVENTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/950352728-inventum-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 128 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurant og catering med tilhørende virksomhet, deltakelse og investering i selskaper med samme formål. Deltakelse, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Revisor endret
- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 24.09.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820707&sokeverdi=991642684&spraak=nb)
- 24.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000758414&sokeverdi=991642684&spraak=nb)
- 09.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000738707&sokeverdi=991642684&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000673773&sokeverdi=991642684&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIO MAT OG DRIKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/960658493-sio-mat-og-drikke-as) | Oslo | 169 | 150 mill. kr | +8,6 % |
| [DP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/913169883-dp-norway-as) | Oslo | 144 | 293 mill. kr | +9,3 % |
| [Akerrestauranter AS](https://www.norscout.com/no/company/938182132-akerrestauranter-as) | Oslo | 196 | 115 mill. kr | −1,1 % |
| [BISLETT KEBAB HOUSE DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918837841-bislett-kebab-house-drift-as) | Oslo | 141 | 214 mill. kr | +13 % |
| [BLENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/884388732-blender-as) | Oslo | 225 | 226 mill. kr | −10,1 % |
| [KANKATHAS AS](https://www.norscout.com/no/company/980037525-kankathas-as) | Oslo | 140 | 128 mill. kr | +7,3 % |
| [D. COFFEE AS](https://www.norscout.com/no/company/998656206-d-coffee-as) | Oslo | 235 | 180 mill. kr | +6,1 % |
| [POPOLARE AS](https://www.norscout.com/no/company/911734044-popolare-as) | Oslo | 139 | 86,9 mill. kr | +3,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
