---
title: "SPEIRA RECYCLING SERVICES NORWAY AS (991687653): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPEIRA RECYCLING SERVICES NORWAY AS i Molde hadde 239 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 83 ansatte. Daglig leder er Robert Grønli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991687653-speira-recycling-services-norway-as"
---

# SPEIRA RECYCLING SERVICES NORWAY AS

Produksjon av aluminium · Molde · Etablert 2007

- Org.nr: 991 687 653
- Telefon: 71 23 10 00
- E-post: post@speira.com
- Daglig leder: Robert Grønli (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 239 mill. kr (+8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −9,66 mill. kr (Margin −4,0 %)
- Ansatte: 83 (Opp fra 72 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 74
- november 2025: 72
- februar 2026: 74
- mai 2026: 76
- juni 2026: 75
- juli 2026: 76
- august 2026: 78
- september 2026: 81
- oktober 2026: 83

### Per sted

- Eidsvåg i Romsdal: 47 ansatte
- Raudsand: 36 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,0 % i 2024
- Likviditet: 2,38 (meget god). Ned fra 2,76 i 2024
- Soliditet: 68,3 % (meget god). Ned fra 72,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,7 % | −9,2 % | 3,0 % | 0,9 % |
| Driftsmargin | 4,7 % | 0,2 % | −16,1 % | 0,9 % | −4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,2 % | −15,0 % | 0,8 % | −2,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,87 | 1,73 | 2,80 | 2,76 | 2,38 |
| Soliditet | 71,0 % | 67,1 % | 71,8 % | 72,1 % | 68,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 166 858 | 182 170 | 179 817 | 220 188 | 239 251 |
| Driftsresultat | 7 924 | 354 | −28 960 | 1 982 | −9 659 |
| Årsresultat | 6 148 | 2 169 | 18 949 | 1 847 | −7 014 |
| Driftsmargin | 4,7 % | 0,2 % | −16,1 % | 0,9 % | −4,0 % |
| Sum gjeld | 40 625 | 50 016 | 102 892 | 122 063 | 148 025 |
| Sum driftskostnader | - | - | 208 777 | 218 206 | 248 910 |
| Finansresultat | - | - | 1 567 | 404 | 499 |
| Resultat før skatt | 6 148 | 2 169 | −27 393 | 2 385 | −9 160 |
| Anleggsmidler | 65 208 | 65 758 | 76 884 | 99 798 | 114 906 |
| Omløpsmidler | 75 034 | 86 044 | 288 314 | 337 089 | 352 026 |
| Sum eiendeler | 140 242 | 151 802 | 365 198 | 436 888 | 466 932 |
| Egenkapital | 99 617 | 101 786 | 262 305 | 314 824 | 318 907 |
| Kortsiktig gjeld | 40 200 | 49 743 | 102 892 | 122 063 | 148 025 |
| Langsiktig gjeld | 425 | 273 | 0 | - | - |

## Ledelse og styre

- Robert Grønli: Daglig leder og styremedlem
- Einar Glomnes: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rød, 6460 Eidsvåg i Romsdal
- Postadresse: Rødvikvegen 9, 6460 Eidsvåg i Romsdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.420 Produksjon av aluminium
- Etablert: 10.08.2007
- Tidligere navn: REAL ALLOY NORWAY AS (2015 til 2023); ALERIS ALUMINUM NORWAY AS (2010 til 2015); ALERIS HOLDING NORWAY AS (2007 til 2010)
- Aksjekapital: 1 000 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2011
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsvirksomhet, herunder ved deltakelse i andre selskaper, og å drive forretningsvirksomhet innen produksjon og gjenvinning av metall, samt håndtering av avfall fra slik virksomhet.

## Siste endringer

- 15.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000687496&sokeverdi=991687653&spraak=nb)
- 15.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000176780&sokeverdi=991687653&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000866510&sokeverdi=991687653&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSHAUG METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/982392098-oshaug-metall-as) | Molde | 47 | 140 mill. kr | +22,1 % |
| [HYDRO EXTRUSION NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/942613466-hydro-extrusion-norway-as) | Eidskog | 110 | 510 mill. kr | +3,7 % |
| [HYDRO EXTRUDED SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/899286952-hydro-extruded-solutions-as) | Oslo | 50 | 795 mill. kr | +0,6 % |
| [RAUFOSS ALUMINIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/912445313-raufoss-aluminium-as) | Vestre Toten | 124 | 587 mill. kr | −10,2 % |
| [HYDRO VIGELANDS BRUG AS](https://www.norscout.com/no/company/918175636-hydro-vigelands-brug-as) | Vennesla | 35 | 134 mill. kr | −14,1 % |
| [ALUDYNE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/919789891-aludyne-norway-as) | Farsund | 237 | 405 mill. kr | −33,4 % |
| [METALLCO ALUMINIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/963419511-metallco-aluminium-as) | Vestre Toten | 26 | 298 mill. kr | −10,4 % |
| [Norsk Hydro ASA](https://www.norscout.com/no/company/914778271-norsk-hydro-asa) | Oslo | 391 | 154 mill. kr | +73 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
