---
title: "GAIA GRUPPEN AS (991851410): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GAIA GRUPPEN AS i Oslo hadde 21,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Veronica Langjord. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991851410-gaia-gruppen-as"
---

# GAIA GRUPPEN AS

Engroshandel med drikkevarer · Oslo · Etablert 2007

Heleid av [GAIA GROUP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925119806-gaia-group-holding-as)

- Org.nr: 991 851 410
- Nettsted: [gaiagruppen.no](https://gaiagruppen.no)
- Daglig leder: Veronica Langjord

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,7 mill. kr (+9,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,02 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 14
- Konsernets driftsinntekter 2025: 186 mill. kr (−9,2 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 15
- januar 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,8 % (svak). Opp fra 1,6 % i 2024
- Likviditet: 0,80 (svak). Ned fra 1,31 i 2024
- Soliditet: 20,8 % (god). Ned fra 49,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,3 % | 1,5 % | 1,6 % | 1,8 % |
| Driftsmargin | 0,2 % | 2,3 % | 3,4 % | 3,0 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,1 % | −1,5 % | −22,4 % | 0,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,86 | 1,87 | 1,31 | 0,80 |
| Soliditet | 56,0 % | 46,9 % | 47,4 % | 49,5 % | 20,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 430 | 14 043 | 17 253 | 19 840 | 21 706 |
| Driftsresultat | 18 | 320 | 584 | 603 | 1 023 |
| Årsresultat | 4 734 | 1 288 | −318 | −4 391 | −25 |
| Driftsmargin | 0,2 % | 2,3 % | 3,4 % | 3,0 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 16 323 | 25 021 | 24 145 | 17 602 | 65 681 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 669 | 19 237 | 20 683 |
| Finansresultat | - | - | −902 | −4 969 | −961 |
| Resultat før skatt | 4 734 | 1 305 | −318 | −4 366 | 63 |
| Anleggsmidler | 28 705 | 38 710 | 39 128 | 29 748 | 30 149 |
| Omløpsmidler | 8 408 | 8 390 | 6 777 | 5 132 | 52 786 |
| Sum eiendeler | 37 113 | 47 099 | 45 905 | 34 881 | 82 935 |
| Egenkapital | 20 791 | 22 078 | 21 760 | 17 279 | 17 254 |
| Kortsiktig gjeld | 6 323 | 4 521 | 3 620 | 3 911 | 65 681 |
| Langsiktig gjeld | 10 000 | 20 500 | 20 525 | 13 691 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 204 706 | 185 825 |
| Driftsresultat | 2 119 | 5 533 |
| Årsresultat | −11 157 | 3 127 |
| Driftsmargin | 1,0 % | 3,0 % |
| Sum gjeld | 98 235 | 89 106 |
| Sum driftskostnader | 202 588 | 180 291 |
| Finansresultat | −11 653 | −2 304 |
| Resultat før skatt | −9 535 | 3 230 |
| Anleggsmidler | 13 945 | 15 587 |
| Omløpsmidler | 84 280 | 76 227 |
| Sum eiendeler | 98 225 | 91 814 |
| Egenkapital | −10 | 2 708 |
| Kortsiktig gjeld | 87 518 | 89 106 |
| Langsiktig gjeld | 10 717 | 0 |

## Konsern

43 selskaper.

- [HJO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/984933207-hjo-invest-as) (Morselskap)
  - [OSLO ASSET MANAGEMENT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988912123-oslo-asset-management-holding-as)
    - [OSLO ASSET MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/986221530-oslo-asset-management-as)
  - [XANIA AS](https://www.norscout.com/no/company/977288878-xania-as) (95,4 %)
    - [XANIA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/927523000-xania-group-as) (99,7 %)
      - [GAIA GROUP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925119806-gaia-group-holding-as)
        - [BAKKEKROEN RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/932214229-bakkekroen-restaurantdrift-as) (90,1 % · 19 ansatte)
        - [EGGE AS](https://www.norscout.com/no/company/994735268-egge-as) (90,7 %)
        - [EGGE GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/917750947-egge-gard-as) (13 ansatte)
        - GAIA GRUPPEN AS (Denne bedriften)
        - GAIA GROUP SWEDEN AB (Utenlandsk)
        - [GAIA WINE & SPIRITS AS](https://www.norscout.com/no/company/981642333-gaia-wine-spirits-as)
        - [GAIA WORLD COLLECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/994801678-gaia-world-collection-as)
        - [HORIZON WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/993880329-horizon-wines-as)
        - [PUR JUS WINE AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/989307223-pur-jus-wine-agency-as)
        - [QUALITY BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/976237366-quality-brands-as)
        - [REAL VIN AS](https://www.norscout.com/no/company/921784570-real-vin-as)
        - [TELLUS WINE & SPIRITS AS](https://www.norscout.com/no/company/918059504-tellus-wine-spirits-as)
      - [RCR URBAN ESTATE AS](https://www.norscout.com/no/company/920641334-rcr-urban-estate-as)
        - [RCR FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/932975564-rcr-forvaltning-as) (5 ansatte)
      - [XANIA COMMERCE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934639375-xania-commerce-group-as) (57,6 %)
        - [APILAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933479226-apilar-holding-as)
        - [APILAR LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/990044112-apilar-logistics-as) (90,1 % · 33 ansatte)
        - [OUTLET24 AS](https://www.norscout.com/no/company/927020270-outlet24-as)
        - [XANIA RENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/823957092-xania-rental-as)
        - [SCAN TRADE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/985968365-scan-trade-holding-as) (99,9 %)
        - [RAMO AS](https://www.norscout.com/no/company/866410062-ramo-as) (90,1 % · 15 ansatte)
        - [SCAN TRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/983891632-scan-trade-as) (99 % · 21 ansatte)
        - SCANTRADE SCANDINAVIA AB (90,2 % · Utenlandsk)
      - [XT GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/988841129-xt-group-as) (76,7 %)
        - [BOXSHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/912235971-boxshop-as)
        - [XT ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/932730979-xt-alta-as) (17 ansatte)
        - [XT FOLLO AS](https://www.norscout.com/no/company/919914432-xt-follo-as)
        - [XT FREDRIKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/913331079-xt-fredrikstad-as)
        - [XT HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/930793612-xt-hamar-as)
        - [XT JÆREN AS](https://www.norscout.com/no/company/923060480-xt-jaeren-as) (7 ansatte)
        - [XT KVADRATUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/998940168-xt-kvadraturen-as) (28 ansatte)
        - [XT MJØSA AS](https://www.norscout.com/no/company/998989787-xt-mjosa-as)
        - [XT MOLDE AS](https://www.norscout.com/no/company/934055152-xt-molde-as)
        - [XT OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/994219855-xt-oslo-as) (99,5 % · 30 ansatte)
        - [XT SANDVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/912865215-xt-sandvika-as) (5 ansatte)
        - [XT SORTLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/994826891-xt-sortland-as) (5 ansatte)
        - [XT VOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/933681831-xt-voss-as) (15 ansatte)

## Ledelse og styre

- Veronica Langjord: Daglig leder
- Harald Otterhaug: Styrets leder
- Christine Rein-Helliesen: Styremedlem
- Lars Geir Rein-Helliesen: Styremedlem
- Erik Richard Thrane: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bygning B, Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Postadresse: c/o Gaia Wine & Spirits AS, Postboks 4787 Sofienberg, 0506 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 03.10.2007
- Tidligere navn: LCNK HOLDING AS (2007 til 2020); ALFANOR 7094 AS (2007)
- Aksjekapital: 965 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 108 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og investeringer, fortrinnsvin innen vin- og spritdistribusjon, samt deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 17.06.2026: Daglig leder endret
- 03.02.2026: Daglig leder endret
- 03.02.2026: Ny postadresse
- 03.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000786511&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000643304&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537294&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000480703&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 17.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000392103&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000039837&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000039853&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755785&sokeverdi=991851410&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000739289&sokeverdi=991851410&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FONDBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/985467544-fondberg-as) | Oslo | 19 | 361 mill. kr | +2,0 % |
| [NOVA BEVERAGE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/917214697-nova-beverage-group-as) | Oslo | 11 | 2,11 mill. kr | +105,5 % |
| [MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/976311396-moestue-grape-selections-as) | Oslo | 20 | 457 mill. kr | +8,4 % |
| [INTERBRANDS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/976732448-interbrands-norway-as) | Oslo | 10 | 119 mill. kr | −2,6 % |
| [TOAST&PALMER AS](https://www.norscout.com/no/company/977320011-toast-palmer-as) | Oslo | 29 | 13,5 mill. kr | −6,4 % |
| [LAMARC WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/916259735-lamarc-wines-as) | Oslo | 9 | 200 mill. kr | +2,7 % |
| [MAGMA WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/998894360-magma-wines-as) | Oslo | 30 | 81,6 mill. kr | +38,1 % |
| [SIGNATURE WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/919556021-signature-wines-as) | Oslo | 7 | 106 mill. kr | −2,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
