---
title: "CERAMIC POWDER TECHNOLOGY AS (991900829): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CERAMIC POWDER TECHNOLOGY AS i Trondheim hadde 6,53 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Anne Dyrli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991900829-ceramic-powder-technology-as"
---

# CERAMIC POWDER TECHNOLOGY AS

Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer · Trondheim · Etablert 2007

- Org.nr: 991 900 829
- Telefon: 916 71 332
- E-post: anne@cerpotech.com
- Nettsted: [cerpotech.com](https://www.cerpotech.com)
- Daglig leder: Anne Dyrli (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,53 mill. kr (−9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,25 mill. kr (Margin 19,2 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,4 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Opp fra 1,08 i 2024
- Soliditet: 63,3 % (meget god). Ned fra 64,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | 8,0 % | 7,4 % | 6,5 % |
| Driftsmargin | 12,6 % | 20,0 % | 16,3 % | 18,5 % | 19,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 14,2 % | 11,5 % | 9,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,94 | 1,08 | 1,13 |
| Soliditet | 40,8 % | 50,1 % | 59,4 % | 64,0 % | 63,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 367 | 8 543 | 8 587 | 7 231 | 6 533 |
| Driftsresultat | 803 | 1 712 | 1 398 | 1 340 | 1 252 |
| Årsresultat | 688 | 1 524 | 1 329 | 1 200 | 1 125 |
| Driftsmargin | 12,6 % | 20 % | 16,3 % | 18,5 % | 19,2 % |
| Sum gjeld | 12 408 | 10 013 | 7 792 | 7 073 | 7 935 |
| Sum driftskostnader | 5 564 | 6 831 | 7 189 | 5 892 | 5 281 |
| Finansresultat | −99 | 71 | 123 | 37 | 33 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 521 | 1 376 | 1 285 |
| Anleggsmidler | 14 355 | 13 127 | 11 892 | 12 016 | 12 698 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 288 | 7 645 | 8 951 |
| Sum eiendeler | 20 942 | 20 072 | 19 180 | 19 662 | 21 648 |
| Egenkapital | 8 534 | 10 059 | 11 388 | 12 588 | 13 714 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 792 | 7 073 | 7 935 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anne Dyrli: Daglig leder og styrets leder
- Bernt Thorstensen: Styremedlem
- Rita Glenne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvenildmyra 6, 7093 Tiller
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.130 Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer
- Etablert: 12.10.2007
- Aksjekapital: 2 597 932,68 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: MAGNAR GRENDAL
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling og salg av keramiske pulver og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000555817&sokeverdi=991900829&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 26.06.2026: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 579 000 kr
- 24.06.2026: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 463 000 kr
- 27.10.2016: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,8 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARAX AS](https://www.norscout.com/no/company/929007077-arax-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [XPYRO AS](https://www.norscout.com/no/company/932749483-xpyro-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [CHIRON OIL WELL TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/983903819-chiron-oil-well-technologies-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [SVAL HYDROGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935054621-sval-hydrogen-as) | Trondheim | - | - | - |
| [CEALTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/999317065-cealtech-as) | Sola | 6 | 3,29 mill. kr | +7,5 % |
| [ELKEM CHARTERING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/985032173-elkem-chartering-holding-as) | Oslo | - | 52 mill. kr | −40,3 % |
| [KREFTING AS](https://www.norscout.com/no/company/944942777-krefting-as) | Bærum | 8 | 47,6 mill. kr | +8,4 % |
| [NORMET NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/999045243-normet-norway-as) | Åsnes | - | 6,49 mill. kr | −70,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
