---
title: "MANGLERUD UR OG GULL AS (991939067): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MANGLERUD UR OG GULL AS i Oslo hadde 4,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991939067-manglerud-ur-og-gull-as"
---

# MANGLERUD UR OG GULL AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Oslo · Etablert 2007

- Org.nr: 991 939 067
- E-post: manglerud@bjorklund.no
- Nettsted: [bjorklund.no](https://www.bjorklund.no)
- Styreleder: Tom Dreyer

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,56 mill. kr (+4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −21 843 kr (Margin −0,5 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- november 2025: 7
- april 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −3,0 % i 2024
- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Ned fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 15,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 18,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,8 % | 0,1 % | −3,0 % | −0,6 % |
| Driftsmargin | 0,9 % | −2,3 % | 0,0 % | −2,2 % | −0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −3,4 % | −19,2 % | −10,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,19 | 1,20 | 1,17 |
| Soliditet | 26,5 % | 19,2 % | 18,9 % | 18,2 % | 15,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 4,2 | 4,3 | 4,5 | 5,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 564 | 4 093 | 4 457 | 4 368 | 4 564 |
| Driftsresultat | 33 | −94 | 2 | −98 | −22 |
| Årsresultat | −15 | −112 | −15 | −90 | −47 |
| Driftsmargin | 0,9 % | −2,3 % | 0,0 % | −2,2 % | −0,5 % |
| Sum gjeld | 1 528 | 2 352 | 2 577 | 2 708 | 3 328 |
| Sum driftskostnader | 3 532 | 4 187 | 4 455 | 4 466 | 4 586 |
| Finansresultat | −52 | −50 | −21 | −18 | −38 |
| Resultat før skatt | - | - | −20 | −115 | −60 |
| Anleggsmidler | 29 | 131 | 100 | 72 | 45 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 077 | 3 236 | 3 883 |
| Sum eiendeler | 2 079 | 2 912 | 3 177 | 3 308 | 3 928 |
| Egenkapital | 550 | 560 | 600 | 601 | 600 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 577 | 2 708 | 3 328 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Tom Dreyer: Styrets leder
- Kai Gustav Piene: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Bjørklund Manglerud Senter, Plogveien 6, 0679 Oslo
- Postadresse: Postboks 154, 0612 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 31.10.2007
- Tidligere navn: OANH VO AS (2007 til 2011)
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2007
- Størrelse: Nr. 245 av 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er detaljhandel innen ur og gull, samt det som dertil hører til.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000521405&sokeverdi=991939067&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694889&sokeverdi=991939067&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STOVNER UR OG SMYKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/985470863-stovner-ur-og-smykker-as) | Oslo | 6 | 6,8 mill. kr | +2,5 % |
| [BYBIEHL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923347437-bybiehl-norge-as) | Oslo | 6 | 2,91 mill. kr | −7,3 % |
| [WSSS AS](https://www.norscout.com/no/company/944056505-wsss-as) | Oslo | 6 | 7,06 mill. kr | +8,8 % |
| [ISABELLA JEWELLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/918745661-isabella-jewellery-as) | Oslo | 5 | 17,9 mill. kr | +17,6 % |
| [RØA GULLSMEDFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927024489-roa-gullsmedforretning-as) | Oslo | 6 | 7,97 mill. kr | +19,9 % |
| [HAZE ENTERPRISE AS](https://www.norscout.com/no/company/919392126-haze-enterprise-as) | Oslo | 5 | 12,2 mill. kr | −55,9 % |
| [URMAKER LARSEN STRØMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980713032-urmaker-larsen-strommen-as) | Oslo | 6 | 10,7 mill. kr | −21,3 % |
| [BJØRKLUND GUNERIUS AS](https://www.norscout.com/no/company/832660892-bjorklund-gunerius-as) | Oslo | 5 | 6,42 mill. kr | +2,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
