---
title: "SLANG INVEST AS (991940928): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLANG INVEST AS i Oslo hadde 500 597 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991940928-slang-invest-as"
---

# SLANG INVEST AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo

- Org.nr: 991 940 928
- Styreleder: Elisabet Slang

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 500 597 kr (+108 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 381 346 kr (Margin 76,2 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 2,5 % i 2024
- Likviditet: 15,26 (meget god). Ned fra 225,86 i 2024
- Soliditet: 93,4 % (meget god). Ned fra 99,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,5 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 88,4 % | 49,7 % | 76,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,4 % | 8,3 % |
| Likviditetsgrad | 12,99 | 225,86 | 15,26 |
| Soliditet | 92,3 % | 99,6 % | 93,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 067 | 241 | 501 |
| Driftsresultat | 943 | 120 | 381 |
| Årsresultat | 909 | 115 | 393 |
| Driftsmargin | 88,4 % | 49,7 % | 76,2 % |
| Sum gjeld | 392 | 21 | 323 |
| Sum driftskostnader | 124 | 121 | 119 |
| Finansresultat | −16 | −5 | 12 |
| Resultat før skatt | 927 | 115 | 393 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 5 096 | 4 840 | 4 935 |
| Sum eiendeler | 5 096 | 4 840 | 4 935 |
| Egenkapital | 4 704 | 4 819 | 4 612 |
| Kortsiktig gjeld | 392 | 21 | 323 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Elisabet Slang: Styrets leder
- Mathias Berg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Monolitveien 80, 0375 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 26.10.2007
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 990 av 2 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, investering i aksjer og andre verdipapirer samt investering i fast eiendom med dertil tilhørende virksomhet.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000345288&sokeverdi=991940928&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/916137745-bomann-as) | Oslo | - | 501 565 kr | - |
| [RODVANG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/898896382-rodvang-holding-as) | Oslo | - | 500 004 kr | - |
| [AURDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/918040374-aurdal-invest-as) | Oslo | - | 502 000 kr | - |
| [RUNNING RIGS AS](https://www.norscout.com/no/company/998384176-running-rigs-as) | Oslo | - | 488 763 kr | - |
| [TERJE STANGE AS](https://www.norscout.com/no/company/989167383-terje-stange-as) | Oslo | - | 516 336 kr | −77 % |
| [RAMALI AS](https://www.norscout.com/no/company/988870803-ramali-as) | Oslo | - | 481 572 kr | −91,1 % |
| [ZHINGA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920149316-zhinga-invest-as) | Oslo | - | 521 706 kr | −70,5 % |
| [SUNGAM AS](https://www.norscout.com/no/company/989036521-sungam-as) | Oslo | - | 474 341 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
