---
title: "FUGLØYSKJÆR AS (991960732): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FUGLØYSKJÆR AS i Øksnes hadde 13,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kristian Fredrik Jarl Klo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991960732-fugloyskjaer-as"
---

# FUGLØYSKJÆR AS

Fiske og fangst i sjø · Øksnes

Heleid av [GUNNAR KLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925160202-gunnar-klo-holding-as)

- Org.nr: 991 960 732
- Daglig leder: Kristian Fredrik Jarl Klo (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,5 mill. kr (+19 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,25 mill. kr (Margin −9,2 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,1 % i 2024
- Likviditet: 7,87 (meget god). Ned fra 9,01 i 2024
- Soliditet: 52,6 % (meget god). Opp fra 50,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,8 % | −7,4 % | −6,1 % | −1,2 % |
| Driftsmargin | −48,1 % | −19,6 % | −43,1 % | −37,1 % | −9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −20,0 % | −16,6 % | −5,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,32 | 9,01 | 7,87 |
| Soliditet | 48,1 % | 50,1 % | 44,8 % | 50,9 % | 52,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,0 | 1,2 | 1,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 968 | 14 331 | 12 377 | 11 378 | 13 542 |
| Driftsresultat | −4 797 | −2 811 | −5 339 | −4 216 | −1 246 |
| Årsresultat | −4 740 | −3 096 | −4 976 | −3 777 | −1 263 |
| Driftsmargin | −48,1 % | −19,6 % | −43,1 % | −37,1 % | −9,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 36 144 | 27 880 | 25 507 |
| Sum driftskostnader | 14 765 | 17 142 | 17 717 | 15 594 | 14 788 |
| Finansresultat | −1 252 | −1 159 | −1 040 | −626 | −333 |
| Resultat før skatt | - | - | −6 379 | −4 842 | −1 580 |
| Anleggsmidler | 59 744 | 53 869 | 49 578 | 43 864 | 38 800 |
| Omløpsmidler | - | - | 15 903 | 12 932 | 15 061 |
| Sum eiendeler | 71 568 | 68 491 | 65 481 | 56 796 | 53 861 |
| Egenkapital | 34 437 | 34 313 | 29 337 | 28 917 | 28 354 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 6 848 | 1 435 | 1 914 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 29 295 | 26 444 | 23 593 |

## Konsern

6 selskaper.

- [GUNNAR KLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925160202-gunnar-klo-holding-as) (Morselskap)
  - FUGLØYSKJÆR AS (Denne bedriften)
  - [GREEN COD AS](https://www.norscout.com/no/company/924555386-green-cod-as)
  - [GUNNAR KLO AS](https://www.norscout.com/no/company/923584145-gunnar-klo-as) (233 ansatte)
    - [GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930230588-gunnar-klo-egnesentral-as)
  - [ØYFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/945095016-oyfisk-as) (48 ansatte)

## Ledelse og styre

- Kristian Fredrik Jarl Klo: Daglig leder og styremedlem
- Arne Erling Karlsen: Styrets leder
- Erling Myrvang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Havnegata 3, 8430 Myre
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 08.10.2007
- Aksjekapital: 760 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 356 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske og fangst og virksomhet relatert til dette.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000521408&sokeverdi=991960732&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000558958&sokeverdi=991960732&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930230588-gunnar-klo-egnesentral-as) | Øksnes | - | 13,7 mill. kr | +6,9 % |
| [MEA KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/988299553-mea-kystfiske-as) | Øksnes | - | 13,1 mill. kr | +4,8 % |
| [ØKSNESVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/930145572-oksnesvaering-as) | Øksnes | - | 13,8 mill. kr | +11,2 % |
| [RØSTAD & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/992280727-rostad-sonn-as) | Øksnes | - | 10,9 mill. kr | +18,2 % |
| [VORNES KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/998735211-vornes-kystfiske-as) | Øksnes | - | 15,6 mill. kr | −11,4 % |
| [SENHOLMBUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997391705-senholmbuen-as) | Øksnes | - | 9,89 mill. kr | +36,1 % |
| [OLAFUR EINARSSON AS](https://www.norscout.com/no/company/931715372-olafur-einarsson-as) | Øksnes | - | 16 mill. kr | −20,9 % |
| [SØRHOLMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997732472-sorholmen-as) | Øksnes | - | 8,77 mill. kr | +36,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
