---
title: "RAKKESTADHALLENE AS (991975241): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAKKESTADHALLENE AS i Rakkestad hadde 7,76 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Ingunn Marie Steen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991975241-rakkestadhallene-as"
---

# RAKKESTADHALLENE AS

Drift av idrettsanlegg · Rakkestad · Etablert 2007

- Org.nr: 991 975 241
- Telefon: 69 22 11 72
- E-post: post@rakkestadhallene.no
- Nettsted: [rakkestadhallene.no](https://www.rakkestadhallene.no)
- Daglig leder: Ingunn Marie Steen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,76 mill. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 793 351 kr (Margin 10,2 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- september 2025: 12
- oktober 2025: 13
- november 2025: 10
- desember 2025: 11
- mai 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Ned fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 2,38 (meget god). Ned fra 2,97 i 2024
- Soliditet: 22,0 % (god). Opp fra 20,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 5,7 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 12,3 % | 16,9 % | 13,9 % | 17,1 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 8,3 % | 0,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,94 | 2,97 | 2,38 |
| Soliditet | - | - | 18,6 % | 20,3 % | 22,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,4 | 3,9 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 835 | 7 628 | 7 687 | 7 785 | 7 763 |
| Driftsresultat | 839 | 1 289 | 1 069 | 1 330 | 793 |
| Årsresultat | 495 | 662 | 189 | 340 | 38 |
| Driftsmargin | 12,3 % | 16,9 % | 13,9 % | 17,1 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 21 780 | 20 970 | 19 021 |
| Sum driftskostnader | 5 997 | 6 339 | 6 618 | 6 455 | 6 969 |
| Finansresultat | −203 | −439 | −863 | −904 | −754 |
| Resultat før skatt | - | - | 205 | 426 | 39 |
| Anleggsmidler | - | - | 24 587 | 23 004 | 22 235 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 185 | 3 297 | 2 156 |
| Sum eiendeler | - | - | 26 772 | 26 301 | 24 391 |
| Egenkapital | - | - | 4 992 | 5 332 | 5 370 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 124 | 1 108 | 907 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 20 656 | 19 861 | 18 114 |

## Ledelse og styre

- Ingunn Marie Steen: Daglig leder
- Håvard Larsson: Styrets leder
- Arve Solbrekke: Styremedlem
- Brynjard Rønningen: Styremedlem
- Martin Levernes: Styremedlem
- Ida Marit Haaby: Styremedlem
- Ole Johnny Harstad: Varamedlem
- Richard Lien: Varamedlem
- Bent Cato Kirkeng: Varamedlem
- Maria Langeid: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skoleveien 12, 1890 Rakkestad
- Postadresse: Postboks 104, 1891 Rakkestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 19.10.2007
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2009
- Revisor: [BORG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/931776207-borg-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 131 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å planlegge, bygge og drifte idrettsanlegg til beste for idrettslagene i Rakkestad kommune. Selskapet er uten eget økonomisk formål.

## Siste endringer

- 12.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 12.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000374184&sokeverdi=991975241&spraak=nb)
- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000322578&sokeverdi=991975241&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000861017&sokeverdi=991975241&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAKKESTAD MOTORPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/994855867-rakkestad-motorpark-as) | Rakkestad | - | 10 mill. kr | −0,1 % |
| [RUDSKOGEN MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979372817-rudskogen-motorsenter-as) | Rakkestad | 243 | 92 mill. kr | −12,4 % |
| [BERGEN RACKETSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/971583088-bergen-racketsenter-as) | Bergen | 12 | 12,1 mill. kr | +5,1 % |
| [LIFJELL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/965292888-lifjell-skisenter-as) | Midt-Telemark | 12 | 6,07 mill. kr | −14,3 % |
| [OSLO SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979459467-oslo-skisenter-as) | Oslo | 13 | 3,29 mill. kr | −13,1 % |
| [TYRILI KLATRESYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/983610617-tyrili-klatresystemer-as) | Lillehammer | 12 | 5,71 mill. kr | −3,7 % |
| [INTERPADEL BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/835650022-interpadel-bergen-as) | Bergen | 13 | 9,21 mill. kr | - |
| [GOLSFJELL ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992076712-golsfjell-alpinsenter-as) | Gol | 12 | 5,58 mill. kr | −21 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.05.2026.
