---
title: "NESBYEN GOLF AS (992017392): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NESBYEN GOLF AS i Nesbyen hadde 4,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992017392-nesbyen-golf-as"
---

# NESBYEN GOLF AS

Drift av idrettsanlegg · Nesbyen

- Org.nr: 992 017 392
- Styreleder: Bernhard Tandberg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,64 mill. kr (+19 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 813 861 kr (Margin 17,5 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,8 % (god). Ned fra 15,5 % i 2024
- Likviditet: 0,59 (svak). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 21,7 % (god). Opp fra 11,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −6,9 % | −9,6 % | 15,5 % | 14,8 % |
| Driftsmargin | −8,9 % | −12,2 % | −21,2 % | 25,0 % | 17,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −435,0 % | 418,1 % | 70,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,76 | 1,13 | 0,59 |
| Soliditet | 3,6 % | 7,3 % | −2,6 % | 11,5 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 26,8 | 12,6 | - | 7,7 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 266 | 3 846 | 3 095 | 3 904 | 4 643 |
| Driftsresultat | −380 | −469 | −657 | 975 | 814 |
| Årsresultat | −299 | −365 | −666 | 832 | 523 |
| Driftsmargin | −8,9 % | −12,2 % | −21,2 % | 25 % | 17,5 % |
| Sum gjeld | 6 635 | 6 111 | 7 171 | 5 011 | 4 240 |
| Sum driftskostnader | 4 646 | 4 316 | 3 752 | 2 929 | 3 830 |
| Finansresultat | 0 | 2 | 3 | 2 | −168 |
| Resultat før skatt | - | - | −654 | 977 | 646 |
| Anleggsmidler | 5 035 | 4 909 | 5 229 | 4 921 | 4 972 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 760 | 740 | 441 |
| Sum eiendeler | 6 882 | 6 594 | 6 989 | 5 661 | 5 413 |
| Egenkapital | 247 | 483 | −182 | 650 | 1 173 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 317 | 657 | 748 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 854 | 4 354 | 3 492 |

## Ledelse og styre

- Bernhard Tandberg: Styrets leder
- Hans Andreas Tandberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rukkedalsvegen 71, 3540 Nesbyen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 21.11.2007
- Tidligere navn: NESBYEN GOLF DRIFT AS (2008 til 2015); START UP 119 AS (2007 til 2008)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2008
- Regnskapsfører: [MGI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/996413764-mgi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 195 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av golfanlegg, samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000462089&sokeverdi=992017392&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NESFJELLET ALPIN AS](https://www.norscout.com/no/company/939211691-nesfjellet-alpin-as) | Nesbyen | 85 | 34,2 mill. kr | +19,7 % |
| [FUN CENTER NES AS](https://www.norscout.com/no/company/931437801-fun-center-nes-as) | Nesbyen | 5 | 321 590 kr | - |
| [RUDSVIKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928292207-rudsviken-holding-as) | Nesbyen | - | 0 kr | - |
| [TRAILHEAD NESBYEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913369238-trailhead-nesbyen-as) | Nesbyen | 8 | 5,26 mill. kr | −50,5 % |
| [LIE LØYPELAG AS](https://www.norscout.com/no/company/932456826-lie-loypelag-as) | Nesbyen | - | 0 kr | - |
| [NATURENS KILDE AS](https://www.norscout.com/no/company/990118728-naturens-kilde-as) | Nesbyen | 19 | 5,71 mill. kr | −7,7 % |
| [KLYV KLATRESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930183741-klyv-klatresenter-as) | Sauda | - | 4,69 mill. kr | - |
| [PADEL HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/926170147-padel-house-as) | Larvik | - | 4,56 mill. kr | +5,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
