---
title: "AUTO24 AS (992084995): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTO24 AS i Nord-Fron hadde 12,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arve Ydstines. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992084995-auto24-as"
---

# AUTO24 AS

Detaljhandel med motorvogner · Nord-Fron

- Org.nr: 992 084 995
- Telefon: 40 24 24 24
- E-post: post@auto24.no
- Daglig leder: Arve Ydstines (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,5 mill. kr (−9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,6 mill. kr (Margin 12,8 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,6 % (meget god). Opp fra 18,1 % i 2024
- Likviditet: 5,89 (meget god). Opp fra 5,48 i 2024
- Soliditet: 52,8 % (meget god). Opp fra 46,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | 3,5 % | 18,1 % | 18,6 % |
| Driftsmargin | 15,8 % | 5,3 % | −0,2 % | 9,9 % | 12,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,7 % | 0,4 % | 31,1 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,52 | 6,64 | 5,34 | 5,48 | 5,89 |
| Soliditet | 46,3 % | 38,4 % | 48,7 % | 46,6 % | 52,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,6 | 1,1 | 1,1 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 533 | 11 061 | 7 267 | 13 763 | 12 529 |
| Driftsresultat | 2 461 | 584 | −11 | 1 363 | 1 604 |
| Årsresultat | 1 879 | 87 | 49 | 909 | 1 039 |
| Driftsmargin | 15,8 % | 5,3 % | −0,2 % | 9,9 % | 12,8 % |
| Sum gjeld | 4 033 | 4 927 | 3 284 | 4 610 | 4 540 |
| Resultat før skatt | 2 392 | 187 | 13 | 1 112 | 1 331 |
| Anleggsmidler | 3 030 | 2 967 | 2 886 | 6 228 | 6 174 |
| Omløpsmidler | 4 488 | 5 032 | 3 519 | 2 412 | 3 435 |
| Sum eiendeler | 7 519 | 7 999 | 6 405 | 8 640 | 9 609 |
| Egenkapital | 3 485 | 3 072 | 3 121 | 4 030 | 5 069 |
| Kortsiktig gjeld | 1 276 | 758 | 659 | 440 | 583 |
| Langsiktig gjeld | 2 757 | 4 169 | 2 625 | 4 170 | 3 957 |

## Ledelse og styre

- Arve Ydstines: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Byrevegen 2A, 2640 Vinstra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 06.12.2007
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET LEIF LANGØ AS](https://www.norscout.com/no/company/971654104-revisjonsfirmaet-leif-lango-as)
- Regnskapsfører: [AR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/933943410-ar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 955 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilsalg/kjøp/salg/utleie av hus, næringsbygg, leiligheter, kontor, rom

## Kunngjøringer

- 19.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000703326&sokeverdi=992084995&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551008&sokeverdi=992084995&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FUNDSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/935559898-fundstad-as) | Nord-Fron | - | 174 000 kr | - |
| [KAMP BILSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/938660476-kamp-bilsalg-as) | Nord-Fron | - | - | - |
| [C-OPTIKK SØDORPTUNET AS](https://www.norscout.com/no/company/918714138-c-optikk-sodorptunet-as) | Nord-Fron | 5 | 2,09 mill. kr | +0,6 % |
| [VINSTRA FLIS OG NATURSTEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/996545504-vinstra-flis-og-naturstein-as) | Nord-Fron | - | 8,35 mill. kr | −15,3 % |
| [VINSTRA SYNSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927020645-vinstra-synsenter-as) | Nord-Fron | 5 | 6,86 mill. kr | +4,0 % |
| [SPORTDESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/927064243-sportdesign-as) | Nord-Fron | - | 5,28 mill. kr | +147,6 % |
| [HOS CHRISTL AS](https://www.norscout.com/no/company/964358818-hos-christl-as) | Nord-Fron | 6 | 2,77 mill. kr | −9,9 % |
| [GAUKSÅS KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/915067182-gauksas-klaer-as) | Nord-Fron | - | 3,42 mill. kr | +0,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
