---
title: "GARDA ROAD SAFETY AS (992092742): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GARDA ROAD SAFETY AS i Drammen hadde 360 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 94 ansatte. Daglig leder er Harald Rafdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992092742-garda-road-safety-as"
---

# GARDA ROAD SAFETY AS

Bygging av veier og motorveier · Drammen · Etablert 2007

- Org.nr: 992 092 742
- Telefon: 32 89 76 76
- E-post: post@veisikring.no
- Nettsted: [gardaroadsafety.no](https://www.gardaroadsafety.no)
- Daglig leder: Harald Rafdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 360 mill. kr (−16 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −46,4 mill. kr (Margin −12,9 %)
- Ansatte: 94 (Ned fra 147 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 140
- oktober 2025: 145
- november 2025: 147
- januar 2026: 126
- februar 2026: 119
- mars 2026: 108
- april 2026: 105
- mai 2026: 87
- juni 2026: 88
- juli 2026: 89
- august 2026: 92
- september 2026: 93
- oktober 2026: 94

### Per sted

- Drammen: 38 ansatte
- Solbergelva: 32 ansatte
- Leinesfjord: 24 ansatte
- Froland: Ingen oppgitt
- Lierskogen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −18,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,3 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 15,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 33,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 17,8 % | 6,3 % | −18,7 % |
| Driftsmargin | 6,2 % | 6,3 % | 10,1 % | 2,8 % | −12,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,6 % | 52,3 % | 7,7 % | −89,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,47 | 1,04 | 1,13 | 0,88 |
| Soliditet | 28,1 % | 31,7 % | 28,6 % | 33,2 % | 15,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,2 | 2,5 | 2,0 | 5,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 250 931 | 313 620 | 302 397 | 428 299 | 359 944 |
| Driftsresultat | 15 678 | 19 891 | 30 609 | 12 119 | −46 418 |
| Årsresultat | 13 492 | 14 974 | 21 509 | 4 195 | −52 395 |
| Driftsmargin | 6,2 % | 6,3 % | 10,1 % | 2,8 % | −12,9 % |
| Sum gjeld | 129 282 | 111 171 | 134 616 | 173 792 | 192 353 |
| Sum driftskostnader | - | - | 271 787 | 416 180 | 406 362 |
| Finansresultat | - | - | −3 034 | −6 741 | −7 871 |
| Resultat før skatt | 16 736 | 19 206 | 27 575 | 5 378 | −54 289 |
| Anleggsmidler | 44 243 | 46 032 | 51 312 | 74 118 | 60 373 |
| Omløpsmidler | 135 652 | 116 740 | 137 233 | 186 113 | 166 815 |
| Sum eiendeler | 179 895 | 162 772 | 188 545 | 260 230 | 227 188 |
| Egenkapital | 50 612 | 51 602 | 53 929 | 86 438 | 34 836 |
| Kortsiktig gjeld | 97 226 | 79 251 | 131 755 | 164 935 | 188 670 |
| Langsiktig gjeld | 32 056 | 31 920 | 2 862 | 8 858 | 3 682 |

## Ledelse og styre

- Harald Rafdal: Daglig leder
- Andreas Lind: Styrets leder
- Eigil Botten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Teglverksveien 100, 3057 Solbergelva
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 42.110 Bygging av veier og motorveier
- Etablert: 03.12.2007
- Tidligere navn: VEISIKRING AS (2016 til 2024); CC4 MONTASJE AS (2007 til 2016)
- Aksjekapital: 533 333 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 230 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og tjenester innenfor anleggssektoren og annen virksomhet som står i sammenheng med dette. Samt deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 23.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000804612&sokeverdi=992092742&spraak=nb)
- 23.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000200333&sokeverdi=992092742&spraak=nb)
- 21.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000796806&sokeverdi=992092742&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000644389&sokeverdi=992092742&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ISACHSEN ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/970999507-isachsen-anlegg-as) | Drammen | 264 | 1,35 mrd. kr | +8,6 % |
| [BRANI ASFALT AS](https://www.norscout.com/no/company/917493219-brani-asfalt-as) | Drammen | 52 | 172 mill. kr | +97,1 % |
| [VEI OG ASFALT AS](https://www.norscout.com/no/company/920643175-vei-og-asfalt-as) | Drammen | 13 | 34,1 mill. kr | +48,6 % |
| [JOHNSRUD ANLEGGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993946206-johnsrud-anleggsdrift-as) | Drammen | 8 | 17,9 mill. kr | +42,3 % |
| [SNEE AS](https://www.norscout.com/no/company/995828715-snee-as) | Drammen | - | 0 kr | - |
| [LINJEMONTAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/995757176-linjemontage-as) | Drammen | 11 | 140 mill. kr | +139,9 % |
| [HYDROPOWER AS](https://www.norscout.com/no/company/930013013-hydropower-as) | Drammen | 6 | 1,83 mill. kr | +34,8 % |
| [SWIETELSKY RAIL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/996778703-swietelsky-rail-norway-as) | Drammen | - | 2,31 mill. kr | +51,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.10.2026.
