---
title: "RANDSVERK AS (992133708): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RANDSVERK AS i Vågå hadde 8,14 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Nina Brag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992133708-randsverk-as"
---

# RANDSVERK AS

Drift av campingplasser · Vågå · Etablert 2008

- Org.nr: 992 133 708
- Telefon: 975 03 081
- E-post: post@randsverk.no
- Nettsted: [randsverk.no](https://www.randsverk.no)
- Daglig leder: Nina Brag (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,14 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 578 444 kr (Margin 7,1 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 19 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 19
- november 2025: 6
- april 2026: 7
- mai 2026: 8
- juni 2026: 9
- juli 2026: 16
- august 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 5,25 (meget god). Opp fra 5,12 i 2024
- Soliditet: 51,2 % (meget god). Ned fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,2 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 13,7 % | 12,7 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 15,7 % | 7,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,72 | 5,12 | 5,25 |
| Soliditet | 48,8 % | 54,0 % | 51,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 692 | 7 895 | 8 141 |
| Driftsresultat | 916 | 1 002 | 578 |
| Årsresultat | 576 | 638 | 353 |
| Driftsmargin | 13,7 % | 12,7 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 5 570 | 5 068 | 6 009 |
| Sum driftskostnader | 5 776 | 6 893 | 7 563 |
| Finansresultat | −255 | −119 | −99 |
| Resultat før skatt | 661 | 883 | 479 |
| Anleggsmidler | 7 955 | 7 335 | 8 305 |
| Omløpsmidler | 2 930 | 3 686 | 4 010 |
| Sum eiendeler | 10 885 | 11 021 | 12 315 |
| Egenkapital | 5 315 | 5 953 | 6 306 |
| Kortsiktig gjeld | 621 | 720 | 764 |
| Langsiktig gjeld | 4 949 | 4 348 | 5 245 |

## Ledelse og styre

- Nina Brag: Daglig leder og styremedlem
- Hans Peter Brag: Styrets leder
- Kjell Rugsveen: Varamedlem
- Günther Brag: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fjellvegen 1972, 2683 Tessanden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 02.01.2008
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: VÅGÅ REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 88 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og leie fast eiendom og ut fra disse eie og drive handel og serveringsvirksomhet, campingplass og utleie av fritidsleiligheter, samt yte markedsførings- og bookingstjenester til andre reiselivsbedrifter. Virksomheten kan også omfatte investeringer i andre selskaper i form av aksjer eller annen selskapsdeltakelse.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 15.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000778150&sokeverdi=992133708&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000611985&sokeverdi=992133708&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000550732&sokeverdi=992133708&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474668&sokeverdi=992133708&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728896&sokeverdi=992133708&spraak=nb)
- 14.08.2025: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000698198&sokeverdi=992133708&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BESSEGGEN FJELLPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/985451109-besseggen-fjellpark-as) | Vågå | 13 | 9,22 mill. kr | +10,7 % |
| [SMEDSMO CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/924763132-smedsmo-camping-as) | Vågå | 10 | 2,73 mill. kr | +33,4 % |
| [SJODALEN HYTTETUN OG CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/914618517-sjodalen-hyttetun-og-camping-as) | Vågå | 7 | 5,21 mill. kr | +10,2 % |
| [JOTUNHEIMEN CARAVAN CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/927663945-jotunheimen-caravan-camp-as) | Vågå | 5 | 2,17 mill. kr | +7,1 % |
| [SMEDSMO AS](https://www.norscout.com/no/company/923088377-smedsmo-as) | Vågå | - | 745 528 kr | - |
| [VÅGÅ HOTELL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/932853159-vaga-hotell-drift-as) | Vågå | 19 | 15,1 mill. kr | −19,4 % |
| [GJENDEBU AS](https://www.norscout.com/no/company/992650796-gjendebu-as) | Vågå | 23 | 8,69 mill. kr | +6,7 % |
| [GJENDESHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/896166042-gjendesheim-as) | Vågå | 12 | 14,1 mill. kr | +17,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
