---
title: "J. S. ØSTERÅS AS (992174250): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "J. S. ØSTERÅS AS i Steinkjer hadde 1,01 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jo Sigve Østerås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992174250-j-s-osteras-as"
---

# J. S. ØSTERÅS AS

Jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester · Steinkjer

- Org.nr: 992 174 250
- Telefon: 997 07 458
- Daglig leder: Jo Sigve Østerås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,01 mill. kr (+41 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 438 332 kr (Margin 43,4 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,5 % (meget god). Opp fra 12,0 % i 2024
- Likviditet: 5,58 (meget god). Opp fra 4,93 i 2024
- Soliditet: 84,7 % (meget god). Opp fra 84,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,0 % | 32,5 % |
| Driftsmargin | 30,7 % | 18,0 % | 43,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,9 % | 38,4 % |
| Likviditetsgrad | 6,63 | 4,93 | 5,58 |
| Soliditet | 87,8 % | 84,4 % | 84,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 665 | 717 | 1 011 |
| Driftsresultat | 204 | 129 | 438 |
| Årsresultat | 159 | 100 | 342 |
| Driftsmargin | 30,7 % | 18 % | 43,4 % |
| Sum gjeld | 121 | 179 | 236 |
| Sum driftskostnader | 460 | 588 | 573 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 204 | 128 | 438 |
| Anleggsmidler | 233 | 311 | 249 |
| Omløpsmidler | 760 | 840 | 1 302 |
| Sum eiendeler | 992 | 1 151 | 1 550 |
| Egenkapital | 872 | 972 | 1 314 |
| Kortsiktig gjeld | 115 | 170 | 233 |
| Langsiktig gjeld | 6 | 9 | - |

## Ledelse og styre

- Jo Sigve Østerås: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vådal, 7710 Sparbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.700 Jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester
- Etablert: 04.01.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 11 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med tjenester opp mot jakt, jaktguiding, hundebruk, trening av hunder til jaktbruk, skogspleie i jaktsammenheng, foref. arbeid i sammeneheng med jakt.

## Kunngjøringer

- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000067109&sokeverdi=992174250&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HØNSEGASSING AS](https://www.norscout.com/no/company/913135970-honsegassing-as) | Steinkjer | - | 1,29 mill. kr | +5,3 % |
| [ELLI REITAN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/924861657-elli-reitan-maskin-as) | Steinkjer | - | 577 951 kr | −64,5 % |
| [ANDREAS MOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916635907-andreas-moen-as) | Steinkjer | - | 1,47 mill. kr | +20,4 % |
| [STALL SKJEVLO AS](https://www.norscout.com/no/company/935435765-stall-skjevlo-as) | Steinkjer | - | 89 870 kr | - |
| [HOVSLAGER KRISTIAN RØSTAD BJØRAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/929482026-hovslager-kristian-rostad-bjoraas-as) | Steinkjer | - | 1,52 mill. kr | +6,5 % |
| [GUFFI AS](https://www.norscout.com/no/company/922394210-guffi-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [MATS ERIK STORSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/892846642-mats-erik-storstad-as) | Steinkjer | - | 4,06 mill. kr | +15,8 % |
| [TORSTEIN MOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998766540-torstein-moen-as) | Steinkjer | - | 5,49 mill. kr | +75,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
