---
title: "ENTEN ELLER AS (992250356): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENTEN ELLER AS i Hammerfest hadde 2,35 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Beate Mølmann. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992250356-enten-eller-as"
---

# ENTEN ELLER AS

Frisering og barbering · Hammerfest

- Org.nr: 992 250 356
- Telefon: 78 41 42 20
- E-post: bea-moel@online.no
- Daglig leder: Beate Mølmann (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,35 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −142 110 kr (Margin −6,0 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −14,1 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Ned fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 27,2 % (god). Ned fra 38,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,1 % | −19,6 % |
| Driftsmargin | −13,4 % | −6,6 % | −6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −34,5 % | −59,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,57 | 1,32 |
| Soliditet | 44,9 % | 38,0 % | 27,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,6 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 817 | 2 310 | 2 349 |
| Driftsresultat | −377 | −151 | −142 |
| Årsresultat | −355 | −115 | −126 |
| Driftsmargin | −13,4 % | −6,6 % | −6,0 % |
| Sum gjeld | 480 | 449 | 399 |
| Sum driftskostnader | 3 195 | 2 461 | 2 491 |
| Finansresultat | 22 | 37 | 16 |
| Resultat før skatt | −355 | −115 | −126 |
| Anleggsmidler | 20 | 20 | 20 |
| Omløpsmidler | 850 | 705 | 528 |
| Sum eiendeler | 870 | 725 | 548 |
| Egenkapital | 390 | 276 | 149 |
| Kortsiktig gjeld | 480 | 449 | 399 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Beate Mølmann: Daglig leder og styrets leder
- Therese Mølmann: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Strandgata 27, 9600 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.210 Frisering og barbering
- Etablert: 01.01.2008
- Aksjekapital: 180 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 1 101 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hår og skjønnhetspleie samt salg av tilhørende produkter. Selskapet kan også delta i annen virksomhet med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 07.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000249264&sokeverdi=992250356&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLOE AS](https://www.norscout.com/no/company/932116421-floe-as) | Hammerfest | 7 | 7,98 mill. kr | +4,2 % |
| [HAIRDATE AS](https://www.norscout.com/no/company/913361482-hairdate-as) | Hammerfest | - | 2,33 mill. kr | −9,5 % |
| [TIMEOUT FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/922347751-timeout-frisor-as) | Hammerfest | - | 2,26 mill. kr | +14,1 % |
| [ANKAS FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927834820-ankas-frisor-as) | Hammerfest | - | 1,42 mill. kr | −1,3 % |
| [IRAS FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/932610078-iras-frisor-as) | Hammerfest | - | 1,37 mill. kr | +4,7 % |
| [SALSA SALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/989909533-salsa-salong-as) | Hammerfest | - | 1,35 mill. kr | +2,2 % |
| [DUS HAMMERFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916826877-dus-hammerfest-as) | Hammerfest | - | 1,28 mill. kr | +1,9 % |
| [STEP IN FRISØR HAMMERFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/823300182-step-in-frisor-hammerfest-as) | Hammerfest | - | 1,24 mill. kr | −2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.05.2026.
