---
title: "STØRE AS (992262087): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STØRE AS i Rana hadde 210 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hans Marius Mastermo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992262087-store-as"
---

# STØRE AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Rana

- Org.nr: 992 262 087
- Daglig leder: Hans Marius Mastermo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 210 000 kr (+110 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 202 796 kr (Margin 96,6 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 56,0 % (meget god). Opp fra 34,4 % i 2024
- Likviditet: 4,75 (meget god)
- Soliditet: 79,0 % (meget god). Ned fra 103,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 34,4 % | 56,0 % |
| Driftsmargin | 99,8 % | 95,8 % | 96,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 35,9 % | 64,2 % |
| Likviditetsgrad | 8,94 | - | 4,75 |
| Soliditet | 88,8 % | 103,1 % | 79,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 159 | 100 | 210 |
| Driftsresultat | 158 | 96 | 203 |
| Årsresultat | 110 | 109 | 124 |
| Driftsmargin | 99,8 % | 95,8 % | 96,6 % |
| Sum gjeld | 35 | −8 | 101 |
| Sum driftskostnader | 0 | 4 | 7 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 158 | 95 | 203 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 311 | 247 | 479 |
| Sum eiendeler | 311 | 247 | 479 |
| Egenkapital | 276 | 254 | 378 |
| Kortsiktig gjeld | 35 | −8 | 101 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Hans Marius Mastermo: Daglig leder og styrets leder
- Linda Beathe Malmbekk: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kariåsveien 14, 8610 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 01.01.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.05.2024
- Størrelse: Nr. 1 230 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i verkstedindustri i Nord Norge, samt andre selskap og eiendeler forøvrig.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000581381&sokeverdi=992262087&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000638332&sokeverdi=992262087&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOPSA AS](https://www.norscout.com/no/company/967056367-nopsa-as) | Rana | - | 642 366 kr | - |
| [EDIN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915990533-edin-holding-as) | Rana | - | 161 000 kr | - |
| [AVANTI ENGINEERING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992869763-avanti-engineering-holding-as) | Rana | - | 750 600 kr | - |
| [HEBE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921845553-hebe-holding-as) | Rana | - | 160 000 kr | - |
| [EINO AS](https://www.norscout.com/no/company/892053022-eino-as) | Rana | - | 864 900 kr | −19,7 % |
| [NINA HAALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/996415538-nina-haaland-as) | Rana | - | 34 000 kr | - |
| [STEINAR SKÅREN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997404807-steinar-skaren-holding-as) | Rana | - | 1 mill. kr | −50 % |
| [GULDVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/815560612-guldvik-invest-as) | Rana | - | 33 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
