---
title: "SOMMER & VINTER AS (992319526): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOMMER & VINTER AS i Ullensaker hadde 28,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Haakon Marius Dahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992319526-sommer-vinter-as"
---

# SOMMER & VINTER AS

Detaljhandel med klær · Ullensaker · Etablert 2008

- Org.nr: 992 319 526
- Telefon: 95226499
- Daglig leder: Haakon Marius Dahl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,8 mill. kr (−2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −835 000 kr (Margin −2,9 %)
- Ansatte: 21 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- januar 2026: 22
- april 2026: 19
- august 2026: 20
- september 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,37 (tilfredsstillende). Ned fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 27,7 % (god). Ned fra 38,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,8 % | 4,3 % | 1,5 % | −7,0 % |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,6 % | 1,7 % | 0,3 % | −2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,1 % | −2,3 % | −2,8 % | −31,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,78 | 1,73 | 1,66 | 1,37 |
| Soliditet | 39,5 % | 36,6 % | 38,1 % | 38,9 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 227 | 28 761 | 30 230 | 29 339 | 28 750 |
| Driftsresultat | 2 610 | 1 049 | 508 | 87 | −835 |
| Årsresultat | 2 052 | 731 | −106 | −125 | −1 201 |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,6 % | 1,7 % | 0,3 % | −2,9 % |
| Sum gjeld | 6 767 | 8 050 | 7 385 | 6 950 | 8 437 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 29 252 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −211 | - |
| Resultat før skatt | 2 544 | 865 | −106 | −125 | −1 201 |
| Anleggsmidler | 42 | 63 | 63 | 63 | 63 |
| Omløpsmidler | 11 150 | 12 643 | 11 872 | 11 313 | 11 599 |
| Sum eiendeler | 11 192 | 12 707 | 11 935 | 11 376 | 11 662 |
| Egenkapital | 4 425 | 4 656 | 4 550 | 4 426 | 3 225 |
| Kortsiktig gjeld | 5 437 | 7 115 | 6 850 | 6 817 | 8 437 |
| Langsiktig gjeld | 1 330 | 935 | 534 | 134 | 0 |

## Ledelse og styre

- Haakon Marius Dahl: Daglig leder og styremedlem
- Sindre Løvstad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Furusethgata 5, 2050 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 10.02.2008
- Aksjekapital: 1 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2008
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [OUTSOURCIA ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/937768419-outsourcia-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 144 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling/salg av klær, sko og reise effekter, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 03.09.2026: Styret endret
- 12.08.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 19.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000751876&sokeverdi=992319526&spraak=nb)
- 03.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000726855&sokeverdi=992319526&spraak=nb)
- 18.08.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000698739&sokeverdi=992319526&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000526865&sokeverdi=992319526&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JOHN HENRIC AS](https://www.norscout.com/no/company/933600459-john-henric-as) | Ullensaker | 26 | 41,7 mill. kr | - |
| [K BY KAOS JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/922375275-k-by-kaos-jessheim-as) | Ullensaker | 13 | 6,68 mill. kr | −7,0 % |
| [ANNI&CO AS](https://www.norscout.com/no/company/997874234-anni-co-as) | Ullensaker | 7 | 11,2 mill. kr | +11,5 % |
| [CM SECURITY GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/933942724-cm-security-group-as) | Ullensaker | - | 689 850 kr | - |
| [STRIDE OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/935988373-stride-oslo-as) | Ullensaker | - | 5 877 kr | - |
| [GJENLYST AS](https://www.norscout.com/no/company/935534038-gjenlyst-as) | Ullensaker | - | 0 kr | - |
| [GLADGUTTA PROFILTRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/834659182-gladgutta-profiltrykk-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [NORDIC TACTICAL SUPPLIES AS](https://www.norscout.com/no/company/934882288-nordic-tactical-supplies-as) | Ullensaker | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.09.2026.
