---
title: "H. BENDTSEN AS (992323590): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "H. BENDTSEN AS i Eidsvoll hadde 576 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Henning Bendtsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992323590-h-bendtsen-as"
---

# H. BENDTSEN AS

Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Eidsvoll

- Org.nr: 992 323 590
- Telefon: 915 78 989
- E-post: bendtsen@online.no
- Daglig leder: Henning Bendtsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 576 000 kr (−59,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −372 951 kr (Margin −64,7 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,0 % i 2024
- Likviditet: 11,52 (meget god). Opp fra 6,57 i 2024
- Soliditet: 91,3 % (meget god). Opp fra 84,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,0 % | −10,2 % |
| Driftsmargin | 39,1 % | 25,8 % | −64,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,3 % | −11,7 % |
| Likviditetsgrad | 5,88 | 6,57 | 11,52 |
| Soliditet | 83,0 % | 84,8 % | 91,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 650 | 1 433 | 576 |
| Driftsresultat | 646 | 370 | −373 |
| Årsresultat | 547 | 365 | −262 |
| Driftsmargin | 39,1 % | 25,8 % | −64,7 % |
| Sum gjeld | 411 | 426 | 200 |
| Sum driftskostnader | 1 004 | 1 063 | 949 |
| Finansresultat | 55 | 97 | 111 |
| Resultat før skatt | 701 | 467 | −262 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 2 418 | 2 798 | 2 310 |
| Sum eiendeler | 2 418 | 2 798 | 2 310 |
| Egenkapital | 2 007 | 2 372 | 2 110 |
| Kortsiktig gjeld | 411 | 426 | 200 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Henning Bendtsen: Daglig leder og styrets leder
- Irene Engeskaug: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Statsrådvegen 122A, 2074 Eidsvoll Verk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.121 Byggeteknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 02.01.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Regnskapsfører: [Fenstad Regnskapskontor A/S](https://www.norscout.com/no/company/929983122-fenstad-regnskapskontor-a-s)
- Størrelse: Nr. 1 783 av 2 609 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Byggteknisk konsulentvirksomhet, og andre tjenester som naturlig faller inn under dette.

## Kunngjøringer

- 04.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000155560&sokeverdi=992323590&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SANDVIKEN PROSJEKTADMINISTRASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/924365927-sandviken-prosjektadministrasjon-as) | Eidsvoll | - | 1,07 mill. kr | −21,8 % |
| [INE HAUGER AS](https://www.norscout.com/no/company/934049365-ine-hauger-as) | Eidsvoll | - | 482 368 kr | - |
| [SMH CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/930178683-smh-consult-as) | Eidsvoll | - | 2,31 mill. kr | +82,5 % |
| [SAGHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928187659-saghagen-as) | Eidsvoll | - | 131 494 kr | - |
| [SVENDBY BYGG CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/967221309-svendby-bygg-consult-as) | Eidsvoll | 10 | 17 mill. kr | −1,0 % |
| [WOLLVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/921792697-wollvik-as) | Eidsvoll | - | 87 950 kr | - |
| [THORELL AS](https://www.norscout.com/no/company/923422870-thorell-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |
| [THORELL SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/923600116-thorell-services-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
