---
title: "MALER'N KARLSEN AS (992334754): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALER'N KARLSEN AS i Gausdal hadde 27,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Tommy Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992334754-maler-n-karlsen-as"
---

# MALER'N KARLSEN AS

Maler- og glassarbeid · Gausdal · Etablert 2008

- Org.nr: 992 334 754
- Telefon: 41 63 10 51
- E-post: post@malerkarlsen.no
- Nettsted: [malerkarlsen.no](https://www.malerkarlsen.no)
- Daglig leder: Tommy Andersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,4 mill. kr (−3,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −284 894 kr (Margin −1,0 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 26 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 31
- oktober 2025: 28
- november 2025: 25
- desember 2025: 26
- januar 2026: 24
- mars 2026: 18
- mai 2026: 22
- juli 2026: 21
- oktober 2026: 17

### Per sted

- Østre Gausdal: 17 ansatte
- Berlevåg: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −3,4 % i 2024
- Likviditet: 1,46 (tilfredsstillende). Ned fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 11,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,9 % | 10,9 % | −3,4 % | −3,1 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 7,0 % | 4,4 % | −1,3 % | −1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 106,6 % | 51,9 % | −49,1 % | −39,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 1,14 | 1,72 | 1,57 | 1,46 |
| Soliditet | 19,9 % | 14,3 % | 20,2 % | 14,0 % | 11,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 6,0 | 4,0 | 6,2 | 8,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 517 | 28 556 | 26 143 | 28 314 | 27 361 |
| Driftsresultat | 878 | 1 992 | 1 151 | −373 | −285 |
| Årsresultat | 3 496 | 1 438 | 782 | −883 | −451 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 7,0 % | 4,4 % | −1,3 % | −1,0 % |
| Sum gjeld | 8 789 | 8 758 | 8 853 | 8 343 | 7 211 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 992 | 28 686 | 27 646 |
| Finansresultat | - | - | −192 | −510 | −166 |
| Resultat før skatt | 3 642 | 1 942 | 959 | −883 | −451 |
| Anleggsmidler | 3 241 | 1 120 | 1 884 | 1 504 | 762 |
| Omløpsmidler | 7 735 | 9 094 | 9 208 | 8 195 | 7 354 |
| Sum eiendeler | 10 976 | 10 214 | 11 092 | 9 699 | 8 115 |
| Egenkapital | 2 187 | 1 457 | 2 238 | 1 356 | 905 |
| Kortsiktig gjeld | 7 659 | 7 989 | 5 351 | 5 208 | 5 049 |
| Langsiktig gjeld | 1 131 | 769 | 3 503 | 3 135 | - |

## Ledelse og styre

- Tommy Andersen: Daglig leder og styremedlem
- Karl Erik Karlsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gausdalsvegen 1579B, 2651 Østre Gausdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 15.02.2008
- Tidligere navn: MALERFIRMAET HARALD KARLSEN AS (2008 til 2010)
- Aksjekapital: 196 078 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2008
- Revisor: [VALENTOR REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997088980-valentor-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 102 av 1 369 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Malerarbeid og andre tjenester som hører sammen med dette, samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom. Kjøp og salg av reiser og tjenester under dette.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000462129&sokeverdi=992334754&spraak=nb)
- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000372844&sokeverdi=992334754&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr
- 16.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GMA FARGETEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/835910032-gma-fargeteam-as) | Gausdal | 5 | 2,79 mill. kr | - |
| [CONTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/928997944-contre-as) | Gausdal | 22 | 32,8 mill. kr | +0,5 % |
| [ARNE NYHEIM RØRLEGGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/879956242-arne-nyheim-rorleggerservice-as) | Gausdal | 10 | 21,7 mill. kr | +7,2 % |
| [MINEL SKOGVANG INSTALLASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930358789-minel-skogvang-installasjon-as) | Gausdal | 35 | 52,7 mill. kr | +19,1 % |
| [GAUSDAL ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/915414354-gausdal-elektro-as) | Gausdal | 8 | 11,9 mill. kr | +6,6 % |
| [MEDBY AS](https://www.norscout.com/no/company/885873782-medby-as) | Gausdal | 40 | 80,3 mill. kr | +15 % |
| [TÅRNFALK AS](https://www.norscout.com/no/company/838067522-tarnfalk-as) | Gausdal | 8 | - | - |
| [LØYPE ANLEGGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/933283607-loype-anleggsdrift-as) | Gausdal | 63 | 192 mill. kr | +16,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
