---
title: "STORMAX HOLDING AS (992366176): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STORMAX HOLDING AS i Skien hadde 149 424 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Torbjørn Hesmyr. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992366176-stormax-holding-as"
---

# STORMAX HOLDING AS

Utleie og leasing av lastebiler · Skien

- Org.nr: 992 366 176
- Telefon: 40 62 90 00
- E-post: mette@maxutleie.no
- Daglig leder: Torbjørn Hesmyr (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 149 424 kr (−4,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 95 071 kr (Margin 63,6 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,6 % (svak). Opp fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 0,33 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,34 i 2024
- Soliditet: 33,7 % (god). Opp fra 32,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,2 % | 3,6 % |
| Driftsmargin | 80,3 % | 34,7 % | 63,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,0 % | 10,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,27 | 0,34 | 0,33 |
| Soliditet | 39,5 % | 32,9 % | 33,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 2,0 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 136 | 156 | 149 |
| Driftsresultat | 109 | 54 | 95 |
| Årsresultat | 81 | 42 | 74 |
| Driftsmargin | 80,3 % | 34,7 % | 63,6 % |
| Sum gjeld | 1 449 | 1 727 | 1 760 |
| Sum driftskostnader | 27 | 102 | 54 |
| Finansresultat | −5 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 104 | 54 | 95 |
| Anleggsmidler | 2 354 | 2 525 | 2 619 |
| Omløpsmidler | 41 | 50 | 37 |
| Sum eiendeler | 2 395 | 2 575 | 2 656 |
| Egenkapital | 946 | 848 | 896 |
| Kortsiktig gjeld | 152 | 149 | 112 |
| Langsiktig gjeld | 1 297 | 1 578 | - |

## Ledelse og styre

- Torbjørn Hesmyr: Daglig leder og styrets leder
- Gitte Hesmyr: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Røraskogen 20, 3739 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.120 Utleie og leasing av lastebiler
- Etablert: 05.12.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [JOHRE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936036112-johre-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 63 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av maskiner og utstyr, eie og forvalte eiendommer, herunder kjøp og salg av aksjer og andeler samt annet som naturlig hører til.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000643373&sokeverdi=992366176&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831092&sokeverdi=992366176&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PARTYTELT UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/914848075-partytelt-utleie-as) | Skien | - | 230 207 kr | - |
| [TKG DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930985724-tkg-drift-as) | Skien | - | 139 170 kr | - |
| [STEINROVE AS](https://www.norscout.com/no/company/936295177-steinrove-as) | Skien | - | 250 000 kr | - |
| [A-B-L AS](https://www.norscout.com/no/company/935366437-a-b-l-as) | Skien | - | 65 818 kr | - |
| [WIERSDALEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/934745701-wiersdalen-maskin-as) | Skien | - | 328 819 kr | - |
| [KOMPETANSEPARTNER & MASKINUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/918425489-kompetansepartner-maskinutleie-as) | Skien | - | 26 875 kr | - |
| [STAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919005181-stage-as) | Skien | - | 613 857 kr | −52,1 % |
| [SENTER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931243330-senter-holding-as) | Skien | - | 15 600 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
