---
title: "ESPIRA KRYSTALLVEIEN AS (992419938): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESPIRA KRYSTALLVEIEN AS i Karmøy hadde 31,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992419938-espira-krystallveien-as"
---

# ESPIRA KRYSTALLVEIEN AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Karmøy · Etablert 2008

- Org.nr: 992 419 938
- E-post: post@espira.no
- Nettsted: [espira.no](https://www.espira.no)
- Styreleder: Trond Jahren

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 31,3 mill. kr (+6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 415 192 kr (Margin 1,3 %)
- Ansatte: 39 (Ned fra 43 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 40
- oktober 2025: 43
- januar 2026: 42
- februar 2026: 40
- mars 2026: 41
- mai 2026: 39
- juni 2026: 40
- juli 2026: 43
- august 2026: 37
- september 2026: 38
- oktober 2026: 39

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,9 % (tilfredsstillende). Opp fra −1,2 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (tilfredsstillende). Opp fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 9,2 % (svak). Ned fra 10,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,5 % | −5,3 % | −1,2 % | 6,9 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | −3,1 % | −2,1 % | −0,9 % | 1,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −73,4 % | −48,8 % | −11,3 % | 71,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,90 | 0,95 | 0,98 | 1,00 |
| Soliditet | 11,2 % | 12,2 % | 10,3 % | 10,1 % | 9,2 % |
| Gjeldsgrad | 7,9 | 7,2 | 8,7 | 8,9 | 9,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 375 | 25 673 | 26 192 | 29 309 | 31 265 |
| Driftsresultat | 211 | −804 | −550 | −260 | 415 |
| Årsresultat | 162 | −619 | −401 | −93 | 595 |
| Driftsmargin | 0,8 % | −3,1 % | −2,1 % | −0,9 % | 1,3 % |
| Sum gjeld | 8 741 | 7 623 | 9 129 | 9 425 | 10 526 |
| Sum driftskostnader | 25 164 | - | 26 742 | 29 569 | 30 850 |
| Finansresultat | 208 | - | 35 | 141 | 348 |
| Resultat før skatt | - | −793 | −514 | −120 | 763 |
| Anleggsmidler | 2 243 | 1 855 | 1 502 | 1 231 | 1 012 |
| Omløpsmidler | - | 6 829 | 8 672 | 9 258 | 10 578 |
| Sum eiendeler | 9 841 | 8 684 | 10 175 | 10 488 | 11 590 |
| Egenkapital | 1 100 | 1 061 | 1 046 | 1 063 | 1 064 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 623 | 9 129 | 9 425 | 10 526 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Trond Jahren: Styrets leder
- Marit Lambrechts: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Postadresse: Postboks 353, 4291 Kopervik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 27.02.2008
- Tidligere navn: KRYSTALLVEIEN DRIFT AS (2008 til 2009)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive barnehager.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 20.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892959&sokeverdi=992419938&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000889767&sokeverdi=992419938&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPIRA MOSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930550582-espira-moster-as) | Karmøy | 40 | 14,6 mill. kr | −17,4 % |
| [ESPIRA GARTNERLØKKA AS](https://www.norscout.com/no/company/930550787-espira-gartnerlokka-as) | Karmøy | 39 | 30,9 mill. kr | +3,1 % |
| [ESPIRA VANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/988263095-espira-vanse-as) | Karmøy | 40 | 23,4 mill. kr | +10 % |
| [ESPIRA VEDDERHEIA AS](https://www.norscout.com/no/company/930550523-espira-vedderheia-as) | Karmøy | 39 | 30 mill. kr | +8,4 % |
| [ESPIRA GJEMBLE AS](https://www.norscout.com/no/company/983089909-espira-gjemble-as) | Karmøy | 41 | 20,7 mill. kr | −4,4 % |
| [ESPIRA SKOLEGATA AS](https://www.norscout.com/no/company/986916644-espira-skolegata-as) | Karmøy | 39 | 25,2 mill. kr | +6,0 % |
| [ESPIRA HELLDALSÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/985311374-espira-helldalsasen-as) | Karmøy | 41 | 20,8 mill. kr | −0,2 % |
| [ESPIRA HOVSMARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/930548618-espira-hovsmarka-as) | Karmøy | 39 | 21 mill. kr | +2,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
