---
title: "REILSTAD LANDBRUK AS (992809345): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REILSTAD LANDBRUK AS i Stavanger hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er John Steinsvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992809345-reilstad-landbruk-as"
---

# REILSTAD LANDBRUK AS

Produksjon av jordbruks- og skogbruksmaskiner · Stavanger · Etablert 2008

- Org.nr: 992 809 345
- Telefon: 412 43 914
- Daglig leder: John Steinsvik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,8 mill. kr (+22 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,36 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- februar 2026: 6
- mars 2026: 5
- august 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,0 % (meget god). Opp fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Ned fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 4,3 % (svak). Ned fra 8,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | 9,4 % | 10,5 % | 26,0 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | 10,1 % | 7,6 % | 6,2 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 18,0 % | 52,1 % | 366,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,88 | 1,69 | 1,65 |
| Soliditet | 57,6 % | 59,8 % | 21,4 % | 8,3 % | 4,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 3,7 | 11,0 | 22,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 221 | 8 687 | 9 692 | 9 663 | 11 794 |
| Driftsresultat | 490 | 875 | 732 | 598 | 1 362 |
| Årsresultat | 353 | 627 | 534 | 407 | 973 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 10,1 % | 7,6 % | 6,2 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 4 291 | 4 059 | 5 685 | 5 018 | 5 022 |
| Sum driftskostnader | 9 731 | 7 812 | 8 960 | 9 066 | 10 432 |
| Finansresultat | −38 | −70 | −48 | −76 | −114 |
| Resultat før skatt | - | - | 685 | 521 | 1 248 |
| Anleggsmidler | 4 079 | 3 924 | 435 | 336 | 95 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 797 | 5 136 | 5 155 |
| Sum eiendeler | 10 114 | 10 109 | 7 232 | 5 472 | 5 250 |
| Egenkapital | 5 823 | 6 050 | 1 547 | 454 | 228 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 610 | 3 045 | 3 122 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 075 | 1 973 | 1 900 |

## Ledelse og styre

- John Steinsvik: Daglig leder og styrets leder
- Johannes Flesjå: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Steinnesvåg 48, 4160 Finnøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.300 Produksjon av jordbruks- og skogbruksmaskiner
- Etablert: 02.06.2008
- Aksjekapital: 53 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2008
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Regnskapsfører: [HAV REGNSKAP FINNØY AS](https://www.norscout.com/no/company/925413224-hav-regnskap-finnoy-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 51 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby verkstedtjenester for anleggsmaskiner, samt beslektet virksomhet, herunder deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 13.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000113639&sokeverdi=992809345&spraak=nb)
- 09.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000049051&sokeverdi=992809345&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AGROMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/992138394-agromiljo-as) | Stavanger | 21 | 28,8 mill. kr | −2,1 % |
| [AGROMILJØ EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/946399302-agromiljo-eiendom-as) | Stavanger | - | 1,9 mill. kr | +2,6 % |
| [AM-AGRI AS](https://www.norscout.com/no/company/992138424-am-agri-as) | Stavanger | - | - | - |
| [WIRE TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/997472233-wire-tech-as) | Stavanger | 7 | 29,7 mill. kr | +112,1 % |
| [NORSK VARME INNOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/914162610-norsk-varme-innovasjon-as) | Stavanger | - | 9,54 mill. kr | +57,3 % |
| [MRS AS](https://www.norscout.com/no/company/943506043-mrs-as) | Stavanger | 8 | 16,9 mill. kr | +3,7 % |
| [HIPAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/961329698-hipaq-as) | Stavanger | - | 6,51 mill. kr | −65,7 % |
| [TRIO FOOD PROCESSING MACHINERY AS](https://www.norscout.com/no/company/977243394-trio-food-processing-machinery-as) | Stavanger | 13 | 56 mill. kr | +9,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
