---
title: "WAFFLE FACTORY AS (992836350): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WAFFLE FACTORY AS i Ås hadde 9,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Frederic N J E Leroy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992836350-waffle-factory-as"
---

# WAFFLE FACTORY AS

Engroshandel med andre næringsmidler · Ås · Etablert 2008

- Org.nr: 992 836 350
- Telefon: 416 46 841
- E-post: wafflefactory@online.no
- Nettsted: [wafflefactory.no](https://www.wafflefactory.no)
- Daglig leder: Frederic N J E Leroy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,21 mill. kr (−4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9 000 kr (Margin 0,1 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 18 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- desember 2025: 20
- januar 2026: 21
- mai 2026: 14
- juni 2026: 15
- juli 2026: 16
- august 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 2,42 (meget god). Opp fra 1,94 i 2024
- Soliditet: 62,1 % (meget god). Opp fra 54,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,9 % | 19,3 % | 6,5 % | 0,4 % |
| Driftsmargin | 17,0 % | −0,6 % | 6,7 % | 2,7 % | 0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 30,1 % | 9,1 % | −0,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,20 | 1,94 | 2,42 |
| Soliditet | 50,0 % | 54,0 % | 59,7 % | 54,2 % | 62,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 101 | 8 170 | 10 232 | 9 647 | 9 210 |
| Driftsresultat | 1 381 | −52 | 687 | 261 | 9 |
| Årsresultat | 1 064 | −82 | 497 | 178 | −8 |
| Driftsmargin | 17 % | −0,6 % | 6,7 % | 2,7 % | 0,1 % |
| Sum gjeld | 1 929 | 1 590 | 1 597 | 2 010 | 1 405 |
| Sum driftskostnader | 6 721 | 8 222 | - | 9 386 | - |
| Finansresultat | −18 | −37 | - | −45 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 637 | 216 | −9 |
| Anleggsmidler | 952 | 790 | 877 | 1 194 | 765 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 084 | 3 198 | 2 943 |
| Sum eiendeler | 3 861 | 3 457 | 3 961 | 4 392 | 3 708 |
| Egenkapital | 1 932 | 1 867 | 2 364 | 2 382 | 2 304 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 400 | 1 645 | 1 218 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 198 | 365 | 187 |

## Ledelse og styre

- Frederic N J E Leroy: Daglig leder og styrets leder
- Emily Hinano Leroy: Daglig leder og styremedlem
- Rita Malin Kittelsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sundbyveien 90, 1407 Vinterbro
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.380 Engroshandel med andre næringsmidler
- Etablert: 31.05.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2008
- Revisor: [FINCKELSEN & HILMARSEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925884499-finckelsen-hilmarsen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SKI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/984638531-ski-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 101 av 308 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Importere vaffeldeig fra Belgia og distribuere. Samt alt annet som faller naturlig inn under dette.

## Siste endringer

- 28.09.2026: Styret endret
- 28.09.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 28.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000762271&sokeverdi=992836350&spraak=nb)
- 28.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000762270&sokeverdi=992836350&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000712537&sokeverdi=992836350&spraak=nb)
- 01.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000722742&sokeverdi=992836350&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PURE FOOD NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/914419026-pure-food-norway-as) | Ås | - | 15,2 mill. kr | +43 % |
| [GRØNNET AS](https://www.norscout.com/no/company/981135970-gronnet-as) | Ås | - | 0 kr | - |
| [MESTERGULL AS](https://www.norscout.com/no/company/882162672-mestergull-as) | Ås | 17 | 62,3 mill. kr | +6,5 % |
| [BOTELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/999161111-botella-as) | Ås | 12 | 42,8 mill. kr | +11,1 % |
| [MICROLOG AS](https://www.norscout.com/no/company/815469232-microlog-as) | Ås | 20 | 125 mill. kr | +35,7 % |
| [BECKMAN SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/988662690-beckman-solutions-as) | Ås | 10 | 41,7 mill. kr | −11,3 % |
| [FOMA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/915740243-foma-norge-as) | Ås | 22 | 140 mill. kr | −4,0 % |
| [AMADA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/933966674-amada-norway-as) | Ås | 9 | 62,5 mill. kr | −15 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.08.2026.
