---
title: "ØRSTA CAMPING AS (992857943): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØRSTA CAMPING AS i Ørsta hadde 18 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Vivian Flø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992857943-orsta-camping-as"
---

# ØRSTA CAMPING AS

Drift av campingplasser · Ørsta · Etablert 2008

- Org.nr: 992 857 943
- Telefon: 70 06 64 77
- E-post: post@orstacamping.no
- Nettsted: [orstacamping.no](https://www.orstacamping.no)
- Daglig leder: Vivian Flø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18 mill. kr (+14,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,35 mill. kr (Margin 13,1 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 29 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 26
- november 2025: 28
- desember 2025: 29
- april 2026: 30
- mai 2026: 31
- juni 2026: 36
- juli 2026: 35
- august 2026: 37
- september 2026: 31
- oktober 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,4 % (god). Opp fra 10,0 % i 2024
- Likviditet: 0,42 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,81 i 2024
- Soliditet: 22,8 % (god). Ned fra 22,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 10,0 % | 12,4 % |
| Driftsmargin | 8,6 % | 4,6 % | 7,0 % | 7,9 % | 13,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 22,8 % | 31,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,82 | 0,81 | 0,42 |
| Soliditet | - | - | 51,9 % | 22,9 % | 22,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 3,4 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 081 | 13 215 | 14 429 | 15 752 | 17 983 |
| Driftsresultat | 1 033 | 609 | 1 005 | 1 248 | 2 352 |
| Årsresultat | 735 | 404 | 714 | 702 | 1 057 |
| Driftsmargin | 8,6 % | 4,6 % | 7,0 % | 7,9 % | 13,1 % |
| Sum gjeld | 3 658 | 3 776 | 3 651 | 13 456 | 15 755 |
| Sum driftskostnader | 11 047 | 12 606 | - | 14 504 | - |
| Finansresultat | −90 | −90 | - | −345 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 917 | 903 | 1 359 |
| Anleggsmidler | - | - | 5 685 | 15 012 | 19 121 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 901 | 2 444 | 1 276 |
| Sum eiendeler | - | - | 7 586 | 17 455 | 20 397 |
| Egenkapital | - | - | 3 935 | 3 999 | 4 643 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 308 | 3 018 | 3 014 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 343 | 10 438 | 12 741 |

## Ledelse og styre

- Vivian Flø: Daglig leder og styrets leder
- Julianne Flø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Osholane 2, 6155 Ørsta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 27.06.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2008
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av campingplass, kioskdrift og det som naturleg høyrer under dette, medrekna å delta i andre føretak med liknande føremål.

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000677951&sokeverdi=992857943&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000614795&sokeverdi=992857943&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOV HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930557870-fov-holding-as) | Ørsta | - | 0 kr | - |
| [HOTEL UNION AS](https://www.norscout.com/no/company/994003992-hotel-union-as) | Ørsta | 63 | 70 mill. kr | +19,8 % |
| [SAGAFJORD DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/998176603-sagafjord-drift-as) | Ørsta | 28 | 11,4 mill. kr | +0,1 % |
| [RJÅNES FERIE OG KONFERANSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/828324942-rjanes-ferie-og-konferansesenter-as) | Ørsta | 27 | 3,21 mill. kr | +17 % |
| [HOTELL IVAR AASEN AS](https://www.norscout.com/no/company/885238742-hotell-ivar-aasen-as) | Ørsta | 25 | 27,2 mill. kr | +4,4 % |
| [REKKEDAL GJESTEGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/913271076-rekkedal-gjestegard-as) | Ørsta | 12 | 3,87 mill. kr | +6,8 % |
| [NIPETUN AS](https://www.norscout.com/no/company/935524946-nipetun-as) | Ørsta | - | 200 051 kr | - |
| [NIPE-HYTTENE AS](https://www.norscout.com/no/company/926341936-nipe-hyttene-as) | Ørsta | - | 76 888 kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
