---
title: "STENERUD EIENDOM AS (992868805): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STENERUD EIENDOM AS i Rauma hadde 2,35 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lars Stenerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992868805-stenerud-eiendom-as"
---

# STENERUD EIENDOM AS

Produksjon av plastprodukter ellers · Rauma

- Org.nr: 992 868 805
- Daglig leder: Lars Stenerud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,35 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,94 mill. kr (Margin 82,4 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,3 % (meget god). Ned fra 22,0 % i 2024
- Likviditet: 5,94 (meget god). Opp fra 5,49 i 2024
- Soliditet: 11,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,3 % | 26,0 % | 22,0 % | 20,3 % |
| Driftsmargin | 83,1 % | 79,5 % | 79,6 % | 81,4 % | 82,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 142,3 % | 151,2 % | 128,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,40 | 5,49 | 5,94 |
| Soliditet | 12,4 % | 13,7 % | 16,1 % | 9,9 % | 11,2 % |
| Gjeldsgrad | 7,1 | 6,3 | 5,2 | 9,1 | 7,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 300 | 2 350 |
| Driftsresultat | 1 662 | 1 589 | 1 592 | 1 871 | 1 937 |
| Årsresultat | 1 130 | 1 135 | 1 213 | 1 445 | 1 394 |
| Driftsmargin | 83,1 % | 79,5 % | 79,6 % | 81,4 % | 82,4 % |
| Sum gjeld | 7 112 | 6 528 | 5 983 | 11 797 | 11 695 |
| Sum driftskostnader | 338 | 411 | 408 | 429 | 413 |
| Finansresultat | −214 | −134 | −37 | −17 | −152 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 555 | 1 854 | 1 785 |
| Anleggsmidler | 3 663 | 3 512 | 3 367 | 3 230 | 3 102 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 765 | 9 870 | 10 071 |
| Sum eiendeler | 8 116 | 7 565 | 7 132 | 13 100 | 13 173 |
| Egenkapital | 1 004 | 1 036 | 1 150 | 1 303 | 1 478 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 572 | 1 797 | 1 695 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 411 | 10 000 | 10 000 |

## Ledelse og styre

- Lars Stenerud: Daglig leder og styremedlem
- Sverre Larhammer: Styrets leder
- Knut Johan Stenerud: Styremedlem
- Knut Stenerud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Raumavegen 43, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 22.260 Produksjon av plastprodukter ellers
- Etablert: 25.06.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiendomsvirksomhet, herunder eierskap, utleie og utvikling av eiendom, samt direkte og indirekte deltakelse i selskaper med lignende eller annet formål.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560616&sokeverdi=992868805&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000566078&sokeverdi=992868805&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PLASTO AS](https://www.norscout.com/no/company/946951501-plasto-as) | Rauma | 32 | 90,8 mill. kr | −1,0 % |
| [RELAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/988934003-relaks-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [STENERUD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/993469440-stenerud-holding-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [RELAKS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/993449504-relaks-invest-as) | Rauma | - | - | - |
| [TOPO PLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/979197667-topo-plast-as) | Rauma | - | 211 500 kr | - |
| [CARPENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930030872-carpenter-as) | Rauma | 37 | 97,1 mill. kr | −3,0 % |
| [CONTRIBO AS](https://www.norscout.com/no/company/970896058-contribo-as) | Hamar | - | 2,4 mill. kr | −10,5 % |
| [PLASTERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/928788180-plasteriet-as) | Trondheim | - | 1,54 mill. kr | −7,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.07.2026.
