---
title: "GJERSINGS MEKANISKE VERKSTED AS (992979569): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GJERSINGS MEKANISKE VERKSTED AS i Eidsvoll hadde 20,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Roger Gjersing. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/992979569-gjersings-mekaniske-verksted-as"
---

# GJERSINGS MEKANISKE VERKSTED AS

Bearbeiding av metaller · Eidsvoll · Etablert 2008

- Org.nr: 992 979 569
- Telefon: 63 92 24 00
- E-post: firmapost@gjersing.no
- Daglig leder: Roger Gjersing (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,7 mill. kr (+13,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,8 mill. kr (Margin 13,5 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 16 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 16
- juli 2026: 14
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,7 % (meget god). Opp fra 3,8 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Ned fra 2,21 i 2024
- Soliditet: 49,3 % (meget god). Ned fra 54,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,5 % | −10,0 % | 3,8 % | 32,7 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,2 % | −4,3 % | 1,4 % | 13,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,2 % | −21,8 % | 4,9 % | 62,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 1,80 | 1,87 | 2,21 | 1,59 |
| Soliditet | 37,0 % | 45,2 % | 50,3 % | 54,1 % | 49,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 1,0 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 738 | 23 207 | 17 654 | 18 243 | 20 720 |
| Driftsresultat | 785 | 975 | −767 | 254 | 2 796 |
| Årsresultat | 535 | 704 | −624 | 123 | 2 139 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,2 % | −4,3 % | 1,4 % | 13,5 % |
| Sum gjeld | 5 332 | 4 641 | 3 414 | 3 063 | 5 310 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 421 | 17 989 | 17 924 |
| Finansresultat | - | - | −27 | −82 | −46 |
| Resultat før skatt | 691 | 914 | −794 | 172 | 2 750 |
| Anleggsmidler | 1 298 | 1 152 | 1 509 | 1 053 | 2 750 |
| Omløpsmidler | 7 164 | 7 324 | 5 354 | 5 617 | 7 730 |
| Sum eiendeler | 8 462 | 8 476 | 6 863 | 6 670 | 10 481 |
| Egenkapital | 3 130 | 3 834 | 3 449 | 3 607 | 5 171 |
| Kortsiktig gjeld | 3 764 | 4 058 | 2 869 | 2 541 | 4 875 |
| Langsiktig gjeld | 1 568 | 584 | 545 | 521 | 435 |

## Ledelse og styre

- Roger Gjersing: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Minne industriområde 42, 2092 Minnesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 13.08.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2008
- Revisor: REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA
- Regnskapsfører: [SKREIA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982363543-skreia-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 164 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk produksjon og montasje og det som står i naturlig sammenheng med dette.

## Kunngjøringer

- 19.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000069540&sokeverdi=992979569&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 20.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,5 mill. kr
- 18.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GJERSINGS EIENDOM 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/974438445-gjersings-eiendom-2-as) | Eidsvoll | - | 844 388 kr | - |
| [MADNESS POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/928684946-madness-power-as) | Eidsvoll | - | 529 029 kr | - |
| [GJERSINGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/971643153-gjersings-holding-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [VERKSTEDPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/882137902-verkstedpartner-as) | Trondheim | 15 | 25 mill. kr | +16,2 % |
| [STEELWORK TAU AS](https://www.norscout.com/no/company/919745983-steelwork-tau-as) | Strand | 15 | 20,3 mill. kr | −9,8 % |
| [VESTMA PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921640420-vestma-produksjon-as) | Sarpsborg | 15 | 35,7 mill. kr | +0,2 % |
| [HANEBORG GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989541854-haneborg-gruppen-as) | Lillestrøm | 15 | 20,1 mill. kr | 0,0 % |
| [FJELDES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/979559054-fjeldes-mek-verksted-as) | Strand | 15 | 37,6 mill. kr | −19,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
