---
title: "SPORT 1 TOMRA AS (993012971): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT 1 TOMRA AS i Vestnes hadde 8,28 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Eva Merethe Langstein. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993012971-sport-1-tomra-as"
---

# SPORT 1 TOMRA AS

Detaljhandel med sportsvarer · Vestnes · Etablert 2008

- Org.nr: 993 012 971
- Daglig leder: Eva Merethe Langstein (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,28 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 55 778 kr (Margin 0,7 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- november 2025: 15
- desember 2025: 12
- januar 2026: 13
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,85 (meget god). Opp fra 3,74 i 2024
- Soliditet: 74,2 % (meget god). Opp fra 73,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 4,6 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargin | 14,1 % | 3,0 % | 2,8 % | 0,0 % | 0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,9 % | 0,0 % | 1,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,38 | 3,74 | 3,85 |
| Soliditet | 57,3 % | 63,2 % | 70,4 % | 73,6 % | 74,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 848 | 9 087 | 8 122 | 8 160 | 8 276 |
| Driftsresultat | 1 526 | 275 | 226 | 1 | 56 |
| Årsresultat | 1 178 | 204 | 162 | 0 | 44 |
| Driftsmargin | 14,1 % | 3,0 % | 2,8 % | 0,0 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 2 218 | 1 854 | 1 405 | 1 203 | 1 177 |
| Sum driftskostnader | 9 321 | 8 812 | 7 896 | 8 159 | 8 220 |
| Finansresultat | −2 | −1 | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 226 | 0 | 56 |
| Anleggsmidler | 13 | 5 | 0 | 50 | 33 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 751 | 4 500 | 4 535 |
| Sum eiendeler | 5 198 | 5 038 | 4 751 | 4 550 | 4 567 |
| Egenkapital | 2 980 | 3 184 | 3 346 | 3 346 | 3 390 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 405 | 1 203 | 1 177 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Eva Merethe Langstein: Daglig leder og styrets leder
- Hallbjørn Langstein: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vestnes Brygge, 6390 Vestnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 18.08.2008
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2008
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 399 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å eie og drive sportsforretninger samt å forestå slik annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, derunder kjøp og salg av andre foretak innenfor samme segment.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000253403&sokeverdi=993012971&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTO SHOP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/935852048-auto-shop-norway-as) | Vestnes | - | 9 217 kr | - |
| [LARS GAUSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/981907728-lars-gaustad-as) | Vestnes | 9 | 18 mill. kr | −1,1 % |
| [HAMMERÅSPARKEN MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/922307709-hammerasparken-mat-as) | Vestnes | 8 | 30,4 mill. kr | +4,5 % |
| [ROMSDAL ELEKTROMARKED AS](https://www.norscout.com/no/company/817836232-romsdal-elektromarked-as) | Vestnes | 9 | 25,8 mill. kr | +10,6 % |
| [SKOBUTIKKEN VESTNES AS](https://www.norscout.com/no/company/976700996-skobutikken-vestnes-as) | Vestnes | 8 | 3,37 mill. kr | +2,4 % |
| [TRESFJORDMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/980021335-tresfjordmat-as) | Vestnes | 10 | 25,1 mill. kr | +11,4 % |
| [BYGDABUA AS](https://www.norscout.com/no/company/979171684-bygdabua-as) | Vestnes | 6 | 8,84 mill. kr | +4,9 % |
| [SIVERTSEN FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/918984399-sivertsen-fargehandel-as) | Vestnes | 12 | 15,2 mill. kr | −7,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
