---
title: "FUELTECH SOLUTIONS AS (993193879): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FUELTECH SOLUTIONS AS i Trondheim hadde 4,06 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Atle Kjell Hjertenæs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993193879-fueltech-solutions-as"
---

# FUELTECH SOLUTIONS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Trondheim

Heleid av [HJERTENÆS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988998400-hjertenaes-invest-as)

- Org.nr: 993 193 879
- E-post: akh@sicom.no
- Daglig leder: Atle Kjell Hjertenæs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,06 mill. kr (−74,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −416 000 kr (Margin −10,2 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,7 % (svak). Ned fra 16,5 % i 2024
- Likviditet: 0,61 (svak). Ned fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 52,0 % (meget god). Ned fra 54,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,8 % | 10,9 % | 16,5 % | 2,7 % |
| Driftsmargin | 36,5 % | 35,7 % | 44,6 % | 41,9 % | −10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,5 % | 15,0 % | 22,9 % | 2,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 0,46 | 0,25 | 1,23 | 0,61 |
| Soliditet | 43,8 % | 60,8 % | 59,6 % | 54,8 % | 52,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 227 | 18 544 | 11 667 | 16 148 | 4 062 |
| Driftsresultat | 7 745 | 6 612 | 5 203 | 6 766 | −416 |
| Årsresultat | 6 780 | 4 406 | 3 962 | 6 920 | 637 |
| Driftsmargin | 36,5 % | 35,7 % | 44,6 % | 41,9 % | −10,2 % |
| Sum gjeld | 27 201 | 20 793 | 23 903 | 34 730 | 38 674 |
| Sum driftskostnader | - | - | 6 464 | - | - |
| Finansresultat | - | - | −144 | - | - |
| Resultat før skatt | 8 633 | 5 468 | 5 059 | 8 860 | 836 |
| Anleggsmidler | 45 773 | 49 741 | 58 096 | 64 965 | 69 590 |
| Omløpsmidler | 2 589 | 3 260 | 1 047 | 11 925 | 10 971 |
| Sum eiendeler | 48 361 | 53 001 | 59 143 | 76 890 | 80 561 |
| Egenkapital | 21 161 | 32 208 | 35 240 | 42 161 | 41 887 |
| Kortsiktig gjeld | 10 381 | 7 052 | 4 131 | 9 692 | 17 844 |
| Langsiktig gjeld | 16 820 | 13 741 | 19 772 | 25 038 | 20 830 |

## Konsern

2 selskaper.

- [HJERTENÆS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988998400-hjertenaes-invest-as) (Morselskap)
  - FUELTECH SOLUTIONS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Atle Kjell Hjertenæs: Daglig leder og styrets leder
- Valeriya Hjertenæs: Styremedlem
- Eirik Hjertenæs: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Mellomila 56, 7018 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.10.2008
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2008
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 1 411 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle teknologi og systemløsninger for oljebasert industri, produksjon og markedsføring av egne og andres produkter samt tilby konsulent- og rådgivningstjenester i tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 16.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 21.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753941&sokeverdi=993193879&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000733375&sokeverdi=993193879&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000122401&sokeverdi=993193879&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060266&sokeverdi=993193879&spraak=nb)
- 12.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000876845&sokeverdi=993193879&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOBILITS AS](https://www.norscout.com/no/company/921860951-mobilits-as) | Trondheim | - | 4,09 mill. kr | +40,8 % |
| [MÅLLØS AS](https://www.norscout.com/no/company/928085309-mallos-as) | Trondheim | - | 3,96 mill. kr | +100,6 % |
| [ALSVIK & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/932751216-alsvik-co-as) | Trondheim | - | 4,33 mill. kr | +120,4 % |
| [SCI AS](https://www.norscout.com/no/company/994171275-sci-as) | Trondheim | - | 3,59 mill. kr | −11,6 % |
| [SOBIO ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/924948256-sobio-energi-as) | Trondheim | - | 4,56 mill. kr | −10,6 % |
| [INNOVATION JBA AS](https://www.norscout.com/no/company/914726751-innovation-jba-as) | Trondheim | - | 3,51 mill. kr | −17,2 % |
| [INNOVATIVE DEVELOPMENT & MARKETING AS](https://www.norscout.com/no/company/982282144-innovative-development-marketing-as) | Trondheim | - | 5,08 mill. kr | +68,9 % |
| [ECOTERE AS](https://www.norscout.com/no/company/829149362-ecotere-as) | Trondheim | - | 3,44 mill. kr | +25,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.09.2026.
