---
title: "TVERRÅA KRAFT AS (993283479): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TVERRÅA KRAFT AS i Steinkjer hadde 760 220 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Vidar Meldal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993283479-tverraa-kraft-as"
---

# TVERRÅA KRAFT AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Steinkjer

- Org.nr: 993 283 479
- Daglig leder: Vidar Meldal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 760 220 kr (−2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 210 884 kr (Margin 27,7 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,1 % (svak). Samme som i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Ned fra 6,68 i 2024
- Soliditet: 26,4 % (god). Ned fra 27,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,1 % | 2,1 % |
| Driftsmargin | 28,5 % | 27,4 % | 27,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −15,8 % | −10,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,46 | 6,68 | 1,94 |
| Soliditet | 21,5 % | 27,8 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 2,6 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 748 | 780 | 760 |
| Driftsresultat | 213 | 214 | 211 |
| Årsresultat | −329 | −419 | −315 |
| Driftsmargin | 28,5 % | 27,4 % | 27,7 % |
| Sum gjeld | 8 300 | 7 919 | 7 639 |
| Sum driftskostnader | 535 | 566 | 549 |
| Finansresultat | −542 | −633 | −526 |
| Resultat før skatt | −329 | −419 | −315 |
| Anleggsmidler | 10 473 | 10 222 | 9 971 |
| Omløpsmidler | 96 | 746 | 402 |
| Sum eiendeler | 10 569 | 10 968 | 10 373 |
| Egenkapital | 2 269 | 3 049 | 2 735 |
| Kortsiktig gjeld | 211 | 112 | 207 |
| Langsiktig gjeld | 8 090 | 7 807 | 7 431 |

## Ledelse og styre

- Vidar Meldal: Daglig leder
- Morten Guin: Styrets leder
- Maren Lunkan: Styremedlem
- Bjørn Tore Guin: Styremedlem
- Kristian Meldal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Guinvegen 600, 7732 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 20.10.2008
- Aksjekapital: 4 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2008
- Regnskapsfører: [BERG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/839650302-berg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 477 av 621 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av elektrisitet og det som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 24.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000598119&sokeverdi=993283479&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000462217&sokeverdi=993283479&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALMO ELEKTRISITETSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/979400152-malmo-elektrisitetsverk-as) | Steinkjer | - | 761 086 kr | - |
| [SKOGELVA KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/913292251-skogelva-kraftverk-as) | Steinkjer | - | 504 484 kr | - |
| [NORD-TRØNDELAG ELEKTRISITETSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/992462841-nord-trondelag-elektrisitetsverk-as) | Steinkjer | 74 | 171 mill. kr | −11,2 % |
| [NTE HAVVIND HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/930687413-nte-havvind-holdco-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [NTE ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/988340715-nte-energi-as) | Steinkjer | 111 | 2,3 mrd. kr | −1,8 % |
| [NTE HAVVIND AS](https://www.norscout.com/no/company/930688134-nte-havvind-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [NTE MONTENEGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/994967878-nte-montenegro-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [NTE SOLKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924787570-nte-solkraft-as) | Steinkjer | - | 6,97 mill. kr | +204,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
