---
title: "ARCUS WINE BRANDS AS (993294799): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCUS WINE BRANDS AS i Nittedal hadde 195 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Caroline Uhlen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993294799-arcus-wine-brands-as"
---

# ARCUS WINE BRANDS AS

Engroshandel med drikkevarer · Nittedal · Etablert 2008

- Org.nr: 993 294 799
- Telefon: 67 06 50 00
- Nettsted: [arcus.no](https://arcus.no)
- Daglig leder: Caroline Uhlen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 195 mill. kr (−16,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 39,1 mill. kr (Margin 20,1 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 53,1 % (meget god). Ned fra 68,3 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Opp fra 1,09 i 2024
- Soliditet: 10,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,9 % | 49,1 % | 68,3 % | 53,1 % |
| Driftsmargin | 37,5 % | 28,5 % | 23,3 % | 25,0 % | 20,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 896,0 % | 825,7 % | 870,7 % | 568,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,05 | 1,08 | 1,09 | 1,12 |
| Soliditet | 4,6 % | 4,9 % | 7,2 % | 8,3 % | 10,5 % |
| Gjeldsgrad | 20,7 | 19,3 | 12,8 | 11,1 | 8,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 265 757 | 249 534 | 242 131 | 233 739 | 195 060 |
| Driftsresultat | 99 589 | 71 220 | 56 362 | 58 362 | 39 130 |
| Årsresultat | 77 586 | 55 738 | 44 165 | 47 531 | 34 354 |
| Driftsmargin | 37,5 % | 28,5 % | 23,3 % | 25 % | 20,1 % |
| Sum gjeld | 176 174 | 143 131 | 80 329 | 85 865 | 66 298 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 175 377 | 155 930 |
| Finansresultat | - | - | - | 2 592 | 4 917 |
| Resultat før skatt | 99 476 | 71 360 | 56 603 | 60 953 | 44 046 |
| Anleggsmidler | 248 | 722 | 1 042 | 713 | 672 |
| Omløpsmidler | 184 419 | 149 843 | 85 563 | 92 876 | 73 386 |
| Sum eiendeler | 184 668 | 150 565 | 86 605 | 93 589 | 74 058 |
| Egenkapital | 8 494 | 7 434 | 6 277 | 7 724 | 7 760 |
| Kortsiktig gjeld | 175 790 | 142 329 | 79 404 | 84 906 | 65 292 |
| Langsiktig gjeld | 384 | 802 | 925 | 958 | 1 006 |

## Ledelse og styre

- Caroline Uhlen: Daglig leder
- Stein Alexander Eriksen: Styrets leder
- Thomas Erik Johannes Heinonen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 23.10.2008
- Tidligere navn: NSH START II NR. 56 AS (2008 til 2009)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2008
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av alkoholholdige drikker og samhørende varer, samt annen virksomhet i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 11.03.2026: Styret endret
- 11.03.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000506434&sokeverdi=993294799&spraak=nb)
- 11.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000107330&sokeverdi=993294799&spraak=nb)
- 11.03.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000107318&sokeverdi=993294799&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EXCELLARS AS](https://www.norscout.com/no/company/991247211-excellars-as) | Nittedal | 7 | 92,7 mill. kr | −16,4 % |
| [SYMPOSIUM WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/993517364-symposium-wines-as) | Nittedal | 5 | 150 mill. kr | −8,4 % |
| [INTERBEV AS](https://www.norscout.com/no/company/979491980-interbev-as) | Nittedal | 5 | 76,1 mill. kr | −9,4 % |
| [VINGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998720400-vingruppen-as) | Nittedal | 5 | 22 mill. kr | −1,8 % |
| [WONGRAVEN WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/898037282-wongraven-wines-as) | Nittedal | - | 102 mill. kr | −8,4 % |
| [VINORDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/984251386-vinordia-as) | Nittedal | - | 94 mill. kr | −14,8 % |
| [ALTIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/964401403-altia-norway-as) | Nittedal | - | 62,2 mill. kr | −11,4 % |
| [STRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/970923292-strom-as) | Nittedal | - | 45,6 mill. kr | −9,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.08.2026.
