---
title: "HAMMERFEST ENERGI VARME AS (993361224): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAMMERFEST ENERGI VARME AS i Hammerfest hadde 6,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn Petter Fagerheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993361224-hammerfest-energi-varme-as"
---

# HAMMERFEST ENERGI VARME AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Hammerfest

- Org.nr: 993 361 224
- Daglig leder: Jørn Petter Fagerheim

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,05 mill. kr (−9,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −5,34 mill. kr (Margin −88,2 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −26,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −8,6 % i 2024
- Likviditet: 0,16 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,18 i 2024
- Soliditet: −4,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 60,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,6 % | −26,5 % |
| Driftsmargin | −100,6 % | −37,6 % | −88,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −17,2 % | −75,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 0,18 | 0,16 |
| Soliditet | 59,5 % | 60,8 % | −4,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 088 | 6 679 | 6 048 |
| Driftsresultat | −8 136 | −2 511 | −5 335 |
| Årsresultat | −6 707 | −2 347 | −16 907 |
| Driftsmargin | −100,6 % | −37,6 % | −88,2 % |
| Sum gjeld | 12 678 | 10 499 | 13 981 |
| Sum driftskostnader | 16 224 | 9 190 | 11 384 |
| Finansresultat | −463 | −498 | −565 |
| Resultat før skatt | −8 599 | −3 009 | −5 901 |
| Anleggsmidler | 25 116 | 25 002 | 11 199 |
| Omløpsmidler | 6 210 | 1 799 | 2 176 |
| Sum eiendeler | 31 326 | 26 801 | 13 375 |
| Egenkapital | 18 648 | 16 302 | −606 |
| Kortsiktig gjeld | 12 678 | 9 917 | 13 423 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 582 | 558 |

## Ledelse og styre

- Jørn Petter Fagerheim: Daglig leder
- Gudrun Rollefsen: Styrets leder
- Lill Gunn Kivijervi: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rossmollgata 50, 9601 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 3, 9615 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 06.11.2008
- Aksjekapital: 18 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2008
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 63 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering, bygging og drift av fjernvarmeanlegg samt deltagelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 18.06.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000596700&sokeverdi=993361224&spraak=nb)
- 18.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000397668&sokeverdi=993361224&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572245&sokeverdi=993361224&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAMMERFEST ENERGI PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986950281-hammerfest-energi-produksjon-as) | Hammerfest | - | 8,54 mill. kr | −21,3 % |
| [PORSA KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/915231640-porsa-kraftlag-as) | Hammerfest | - | 12,1 mill. kr | −36,6 % |
| [HAMMERFEST ENERGI KRAFTOMSETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/995680939-hammerfest-energi-kraftomsetning-as) | Hammerfest | - | 26,3 mill. kr | −67,3 % |
| [HAMMERFEST ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/926050273-hammerfest-energi-as) | Hammerfest | 17 | 24,4 mill. kr | +24,5 % |
| [LUCERNA AS](https://www.norscout.com/no/company/982897327-lucerna-as) | Hammerfest | 41 | 130 mill. kr | +2,7 % |
| [VALDRES BIOVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/996541525-valdres-biovarme-as) | Nord-Aurdal | - | 6,6 mill. kr | 0,0 % |
| [MILJØVARME HADELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/993294039-miljovarme-hadeland-as) | Lunner | - | 5,98 mill. kr | −5,8 % |
| [ALVDAL BIOVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/997090055-alvdal-biovarme-as) | Alvdal | - | 7,13 mill. kr | −3,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.07.2026.
