---
title: "ØRSTA AUTOSENTER AS (993445800): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØRSTA AUTOSENTER AS i Ørsta hadde 8,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Eivind Lysbakk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993445800-orsta-autosenter-as"
---

# ØRSTA AUTOSENTER AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Ørsta · Etablert 2008

- Org.nr: 993 445 800
- Daglig leder: Eivind Lysbakk (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,05 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 54 000 kr (Margin 0,7 %)
- Ansatte: 11 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 13
- november 2025: 11
- mars 2026: 12
- mai 2026: 13
- juni 2026: 14
- juli 2026: 15
- september 2026: 13
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,9 % (tilfredsstillende). Opp fra −28,7 % i 2024
- Likviditet: 0,63 (svak). Opp fra 0,60 i 2024
- Soliditet: −48,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −49,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,1 % | −15,9 % | −28,7 % | 6,9 % |
| Driftsmargin | −0,7 % | 1,2 % | −2,7 % | −4,0 % | 0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 95,1 % | −597,1 % | - | - |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 0,99 | 0,80 | 0,60 | 0,63 |
| Soliditet | 4,3 % | 10,6 % | −5,3 % | −49,2 % | −48,1 % |
| Gjeldsgrad | 22,4 | 8,4 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 000 | 7 781 | 7 784 | 7 806 | 8 045 |
| Driftsresultat | −56 | 93 | −211 | −311 | 54 |
| Årsresultat | −68 | 87 | −203 | −372 | 49 |
| Driftsmargin | −0,7 % | 1,2 % | −2,7 % | −4,0 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 1 077 | 1 133 | 1 333 | 1 332 | 1 201 |
| Resultat før skatt | −68 | 87 | −203 | −324 | 49 |
| Anleggsmidler | 117 | 150 | 205 | 97 | 58 |
| Omløpsmidler | 1 008 | 1 118 | 1 061 | 796 | 753 |
| Sum eiendeler | 1 125 | 1 268 | 1 266 | 893 | 811 |
| Egenkapital | 48 | 135 | −67 | −439 | −390 |
| Kortsiktig gjeld | 1 017 | 1 133 | 1 333 | 1 332 | 1 201 |
| Langsiktig gjeld | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Eivind Lysbakk: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ivar Aasengate 20, 6150 Ørsta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 15.12.2008
- Tidligere navn: INKA AUTO AS (2008 til 2015)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 418 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sal av bensin og andre petroleumsrelaterte varer, kiosk og daglegvarer som fell under konseptet kjedetilknytninga har, samt deltaking med eigarandeler i andre selskap og anna økonomisk verksemd.

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695214&sokeverdi=993445800&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000657406&sokeverdi=993445800&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRANDAL BUNKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/922715246-trandal-bunkers-as) | Ørsta | - | 2,24 mill. kr | +19 % |
| [ANN KATHRINS MOTEBUTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981649184-ann-kathrins-motebutikk-as) | Ørsta | 11 | 17,6 mill. kr | +15,2 % |
| [STAURSET AS](https://www.norscout.com/no/company/913510720-staurset-as) | Ørsta | 11 | 6,1 mill. kr | +12,4 % |
| [TOYOTA SUNNMØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/984219237-toyota-sunnmore-as) | Ørsta | 11 | 64,6 mill. kr | −13,4 % |
| [URKE LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/956842948-urke-landhandel-as) | Ørsta | 11 | 3,9 mill. kr | +18,2 % |
| [SOLVANG MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/923109773-solvang-marine-as) | Ørsta | 12 | 4,2 mill. kr | +7,9 % |
| [ØRSTA BLOMSTERFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/935727243-orsta-blomsterforretning-as) | Ørsta | 11 | 1,3 mill. kr | - |
| [BELLINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/990754810-bellingen-as) | Ørsta | 12 | 12,9 mill. kr | +2,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
