---
title: "STENERUD HOLDING AS (993469440): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STENERUD HOLDING AS i Rauma er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Lars Stenerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993469440-stenerud-holding-as"
---

# STENERUD HOLDING AS

Produksjon av plastprodukter ellers · Rauma

- Org.nr: 993 469 440
- Daglig leder: Lars Stenerud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −33 346 kr
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Likviditet: 0,10 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,11 i 2024
- Soliditet: 14,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 14,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,1 % | 9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,5 % | 30,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,20 | 0,11 | 0,10 |
| Soliditet | 12,7 % | 14,2 % | 14,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,9 | 6,0 | 5,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −67 | −44 | −33 |
| Årsresultat | 7 051 | 2 511 | 2 466 |
| Sum gjeld | 46 994 | 44 265 | 44 810 |
| Sum driftskostnader | 67 | 44 | 33 |
| Finansresultat | 7 104 | 2 417 | 2 349 |
| Resultat før skatt | 7 037 | 2 373 | 2 315 |
| Anleggsmidler | 44 641 | 46 596 | 48 049 |
| Omløpsmidler | 9 191 | 5 017 | 4 575 |
| Sum eiendeler | 53 832 | 51 614 | 52 625 |
| Egenkapital | 6 838 | 7 349 | 7 815 |
| Kortsiktig gjeld | 46 994 | 44 265 | 44 810 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Stenerud: Daglig leder og styremedlem
- Sverre Larhammer: Styrets leder
- Knut Johan Stenerud: Styremedlem
- Knut Stenerud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Raumavegen 43, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 22.260 Produksjon av plastprodukter ellers
- Etablert: 18.12.2008
- Tidligere navn: STENERUD INVEST II AS (2008 til 2009)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Formål: Selskapets virksomhet er eiendomsvirksomhet, herunder eierskap, utleie og utvikling av eiendom, samt direkte og indirekte deltakelse i selskaper med lignende eller annet formål.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560639&sokeverdi=993469440&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000566131&sokeverdi=993469440&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RELAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/988934003-relaks-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [RELAKS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/993449504-relaks-invest-as) | Rauma | - | - | - |
| [STENERUD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/992868805-stenerud-eiendom-as) | Rauma | - | 2,35 mill. kr | +2,2 % |
| [PLASTO AS](https://www.norscout.com/no/company/946951501-plasto-as) | Rauma | 32 | 90,8 mill. kr | −1,0 % |
| [TOPO PLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/979197667-topo-plast-as) | Rauma | - | 211 500 kr | - |
| [CARPENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930030872-carpenter-as) | Rauma | 37 | 97,1 mill. kr | −3,0 % |
| [UNION PALLETS AS](https://www.norscout.com/no/company/992289236-union-pallets-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [TRE SOMBREROS AS](https://www.norscout.com/no/company/914269164-tre-sombreros-as) | Porsgrunn | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.07.2026.
