---
title: "SYMPOSIUM WINES AS (993517364): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SYMPOSIUM WINES AS i Nittedal hadde 150 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Caroline Uhlen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993517364-symposium-wines-as"
---

# SYMPOSIUM WINES AS

Engroshandel med drikkevarer · Nittedal · Etablert 2009

- Org.nr: 993 517 364
- Telefon: 67 06 50 00
- E-post: office@symposiumwines.no
- Nettsted: [symposiumwines.no](https://www.symposiumwines.no)
- Daglig leder: Caroline Uhlen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 150 mill. kr (−8,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −5,02 mill. kr (Margin −3,3 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 17,7 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Soliditet: 5,7 % (svak). Opp fra 4,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 48,9 % | 27,0 % | 17,7 % | −3,1 % |
| Driftsmargin | 18,7 % | 13,4 % | 4,2 % | 4,9 % | −3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 533,6 % | - | - | −113,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,09 | 1,08 | 1,05 | 1,05 |
| Soliditet | 9,6 % | 8,1 % | - | 4,8 % | 5,7 % |
| Gjeldsgrad | 9,5 | 11,3 | - | 20,0 | 16,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 161 399 | 155 224 | 159 552 | 164 249 | 150 436 |
| Driftsresultat | 30 174 | 20 848 | 6 727 | 8 119 | −5 020 |
| Årsresultat | 25 348 | 19 622 | 6 763 | 6 990 | −3 056 |
| Driftsmargin | 18,7 % | 13,4 % | 4,2 % | 4,9 % | −3,3 % |
| Sum gjeld | 47 443 | 49 778 | 45 719 | 68 034 | 56 848 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 156 130 | 155 456 |
| Finansresultat | - | - | - | 923 | 1 159 |
| Resultat før skatt | 32 491 | 25 146 | 8 744 | 9 042 | −3 862 |
| Anleggsmidler | 90 | 317 | 409 | 759 | 898 |
| Omløpsmidler | 52 371 | 53 868 | 48 679 | 70 684 | 59 359 |
| Sum eiendeler | 52 461 | 54 185 | 49 089 | 71 443 | 60 256 |
| Egenkapital | 5 018 | 4 407 | - | 3 409 | 3 409 |
| Kortsiktig gjeld | 47 261 | 49 376 | 45 272 | 67 608 | 56 353 |
| Langsiktig gjeld | 182 | 402 | 448 | 426 | 495 |

## Ledelse og styre

- Caroline Uhlen: Daglig leder og styremedlem
- Stein Alexander Eriksen: Styrets leder
- Sebastian Bredal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 01.01.2009
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2009
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av alkoholholdig drikke.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 5
- 13.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000506451&sokeverdi=993517364&spraak=nb)
- 13.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000113349&sokeverdi=993517364&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCUS WINE BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/993294799-arcus-wine-brands-as) | Nittedal | 5 | 195 mill. kr | −16,5 % |
| [INTERBEV AS](https://www.norscout.com/no/company/979491980-interbev-as) | Nittedal | 5 | 76,1 mill. kr | −9,4 % |
| [EXCELLARS AS](https://www.norscout.com/no/company/991247211-excellars-as) | Nittedal | 7 | 92,7 mill. kr | −16,4 % |
| [VINGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998720400-vingruppen-as) | Nittedal | 5 | 22 mill. kr | −1,8 % |
| [WONGRAVEN WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/898037282-wongraven-wines-as) | Nittedal | - | 102 mill. kr | −8,4 % |
| [VINORDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/984251386-vinordia-as) | Nittedal | - | 94 mill. kr | −14,8 % |
| [ALTIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/964401403-altia-norway-as) | Nittedal | - | 62,2 mill. kr | −11,4 % |
| [STRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/970923292-strom-as) | Nittedal | - | 45,6 mill. kr | −9,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
