---
title: "MAC MASKINER AS (993576700): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAC MASKINER AS i Steinkjer hadde 176 100 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993576700-mac-maskiner-as"
---

# MAC MASKINER AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Steinkjer

- Org.nr: 993 576 700
- Telefon: 901 26 195
- E-post: paul.waadal@outlook.com
- Styreleder: Paul Waadal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 176 100 kr (−84,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 27 356 kr (Margin 15,5 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,3 % (svak). Ned fra 12,3 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 14,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 3,3 % |
| Driftsmargin | −10,2 % | 9,3 % | 15,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,6 % | −29,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,29 | 1,18 |
| Soliditet | 12,0 % | 20,7 % | 14,6 % |
| Gjeldsgrad | 7,3 | 3,8 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 529 | 1 115 | 176 |
| Driftsresultat | −54 | 104 | 27 |
| Årsresultat | −94 | 55 | −34 |
| Driftsmargin | −10,2 % | 9,3 % | 15,5 % |
| Sum gjeld | 796 | 627 | 759 |
| Sum driftskostnader | 583 | 1 011 | 149 |
| Finansresultat | −66 | −34 | −70 |
| Resultat før skatt | −120 | 70 | −43 |
| Anleggsmidler | 7 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 897 | 791 | 889 |
| Sum eiendeler | 905 | 791 | 889 |
| Egenkapital | 109 | 164 | 130 |
| Kortsiktig gjeld | 796 | 615 | 756 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 12 | - |

## Ledelse og styre

- Paul Waadal: Styrets leder
- Kari Hansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Paul Waadal, Vådal, 7710 Sparbu
- Postadresse: v/Paul Waadal, Vådalsvegen 94, 7710 Sparbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 15.01.2009
- Tidligere navn: PAUL & PAUL HOLDING AS (2009 til 2015)
- Aksjekapital: 31 800 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 320 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maskiner og utstyr rettet mot landbruket og anleggsmaskinbransjen samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000316979&sokeverdi=993576700&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FORSENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/967130443-forsentralen-as) | Steinkjer | - | 90,6 mill. kr | +20,7 % |
| [J. SKEI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/996049116-j-skei-holding-as) | Steinkjer | - | −518 000 kr | - |
| [JOSTEIN SKEI AS](https://www.norscout.com/no/company/997389980-jostein-skei-as) | Steinkjer | 7 | 197 mill. kr | +31,5 % |
| [BYGNINGSVERN OG RESTAURERING AS](https://www.norscout.com/no/company/935027950-bygningsvern-og-restaurering-as) | Steinkjer | - | 665 805 kr | - |
| [STEINKJER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918274855-steinkjer-holding-as) | Steinkjer | - | 130 000 kr | - |
| [SUSTAINABLE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/821192552-sustainable-solutions-as) | Steinkjer | - | 1 mill. kr | - |
| [JS IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/989649167-js-import-as) | Steinkjer | - | 102 012 kr | - |
| [S.E HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928633497-s-e-holding-as) | Steinkjer | - | 1,14 mill. kr | −39,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.05.2026.
