---
title: "LILLESAND OPTIKK AS (993614572): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LILLESAND OPTIKK AS i Lillesand hadde 7,35 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Anne Kollandsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993614572-lillesand-optikk-as"
---

# LILLESAND OPTIKK AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Lillesand · Etablert 2009

- Org.nr: 993 614 572
- Telefon: 37 27 22 10
- Daglig leder: Anne Kollandsrud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,35 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,25 mill. kr (Margin 16,9 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- november 2025: 7
- februar 2026: 6
- mars 2026: 7
- april 2026: 6
- juni 2026: 7
- august 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,1 % (meget god). Opp fra 22,5 % i 2024
- Likviditet: 1,50 (tilfredsstillende). Ned fra 2,52 i 2024
- Soliditet: 36,1 % (god). Ned fra 63,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,1 % | 27,0 % | 22,5 % | 37,1 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 9,9 % | 8,2 % | 8,1 % | 16,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 48,7 % | 36,8 % | 77,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,36 | 2,52 | 1,50 |
| Soliditet | 21,7 % | 51,3 % | 58,5 % | 63,2 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 478 | 6 156 | 6 705 | 7 149 | 7 347 |
| Driftsresultat | 467 | 608 | 551 | 581 | 1 245 |
| Årsresultat | 369 | 485 | 451 | 485 | 1 016 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 9,9 % | 8,2 % | 8,1 % | 16,9 % |
| Sum gjeld | 1 702 | 909 | 999 | 1 104 | 2 499 |
| Sum driftskostnader | 5 010 | 5 548 | 6 154 | 6 569 | 6 102 |
| Finansresultat | 15 | 19 | 25 | 27 | 37 |
| Resultat før skatt | - | - | 576 | 607 | 1 282 |
| Anleggsmidler | 151 | 86 | 50 | 213 | 166 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 358 | 2 785 | 3 742 |
| Sum eiendeler | 2 174 | 1 866 | 2 408 | 2 998 | 3 908 |
| Egenkapital | 473 | 957 | 1 409 | 1 894 | 1 409 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 999 | 1 104 | 2 499 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anne Kollandsrud: Daglig leder og styrets leder
- Knut Nilsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Strandgaten 4, 4790 Lillesand
- Postadresse: Postboks 184, 4790 Lillesand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 01.01.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: [REVISORGRUPPEN  AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/984073275-revisorgruppen-agder-as)
- Regnskapsfører: [RESPIRARE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/827175722-respirare-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 239 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: optikertjenester, herunder salg og kjøp av ur, foto, optikk synshjelpemidler og konsulentvirksomhet innen synsrehabilitering samt drive med alt hva som stpr i forbindelse med dette. Skal også drive med investering i fast eiendom og drift av dette.

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000322664&sokeverdi=993614572&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LILLESAND MATHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/914605784-lillesand-mathandel-as) | Lillesand | 9 | 11,2 mill. kr | +0,8 % |
| [LILLESAND SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/927081709-lillesand-sport-as) | Lillesand | 8 | 5,71 mill. kr | +27,6 % |
| [KJØKKEN-CENTERET LILLESAND AS](https://www.norscout.com/no/company/984534558-kjokken-centeret-lillesand-as) | Lillesand | 11 | 44,5 mill. kr | +6,3 % |
| [BLINDLEIA BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/936859321-blindleia-blomster-as) | Lillesand | 8 | - | - |
| [NYE FARGEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/953552574-nye-fargehuset-as) | Lillesand | 13 | 13,2 mill. kr | +12,9 % |
| [BERTRANDS KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/915023924-bertrands-klaer-as) | Lillesand | 7 | 6,42 mill. kr | +15,9 % |
| [GRANDAL VEISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/996270483-grandal-veiservice-as) | Lillesand | 13 | 15,7 mill. kr | +6,3 % |
| [SIPO AS](https://www.norscout.com/no/company/934297008-sipo-as) | Lillesand | 6 | 18,1 mill. kr | +887,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
