---
title: "BRUNEL ENERGY NORGE AS (993808881): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRUNEL ENERGY NORGE AS i Stavanger hadde 83,2 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 14 ansatte. Daglig leder er Peter Alexander De Laat. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993808881-brunel-energy-norge-as"
---

# BRUNEL ENERGY NORGE AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2008

- Org.nr: 993 808 881
- Daglig leder: Peter Alexander De Laat (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 83,2 mill. kr (+26,8 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 9,61 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 14
- januar 2026: 20
- mars 2026: 21
- april 2026: 20
- juni 2026: 12
- juli 2026: 13
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 33,1 % (meget god). Opp fra 32,3 % i 2023
- Likviditet: 3,80 (meget god). Opp fra 1,99 i 2023
- Soliditet: 56,8 % (meget god). Opp fra 49,8 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,2 % | 32,3 % | 33,1 % |
| Driftsmargin | 52,8 % | 5,7 % | 9,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,6 % | 55,2 % | 54,4 % |
| Likviditetsgrad | 5,15 | 2,39 | 1,99 | 3,80 |
| Soliditet | 80,6 % | 58,2 % | 49,8 % | 56,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,7 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 391 | 25 338 | 65 660 | 83 243 |
| Driftsresultat | 1 792 | 1 446 | 5 902 | 9 607 |
| Årsresultat | 2 074 | 1 733 | 5 616 | 7 470 |
| Driftsmargin | 52,8 % | 5,7 % | 9,0 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 1 642 | 6 152 | 14 258 | 16 456 |
| Sum driftskostnader | - | 23 892 | 59 757 | 73 636 |
| Finansresultat | - | 287 | 362 | 135 |
| Resultat før skatt | 2 074 | 1 733 | 6 264 | 9 742 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 8 459 | 14 702 | 28 424 | 38 092 |
| Sum eiendeler | 8 459 | 14 702 | 28 424 | 38 092 |
| Egenkapital | 6 817 | 8 550 | 14 166 | 21 636 |
| Kortsiktig gjeld | 1 642 | 6 152 | 14 258 | 10 035 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 6 421 |

## Ledelse og styre

- Peter Alexander De Laat: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Forusbeen 78, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 17.12.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2009
- Revisor: [VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/987632380-vaak-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [NORDIC EXPAT ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/937241933-nordic-expat-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 182 av 5 688 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulentvirksomhet innen olje og gass.

## Siste endringer

- 10.03.2026: Regnskapsfører endret
- 23.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000073859&sokeverdi=993808881&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000030362&sokeverdi=993808881&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000640112&sokeverdi=993808881&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TURNER & TOWNSEND AS](https://www.norscout.com/no/company/820410092-turner-townsend-as) | Stavanger | 14 | 84,1 mill. kr | - |
| [SIGLAR CARBON AS](https://www.norscout.com/no/company/916560273-siglar-carbon-as) | Stavanger | 14 | 10,6 mill. kr | −24 % |
| [ARCHER WIND AS](https://www.norscout.com/no/company/925270261-archer-wind-as) | Stavanger | 14 | 297 mill. kr | +129,1 % |
| [SCANWELL TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/998426162-scanwell-technology-as) | Stavanger | 13 | 16,9 mill. kr | −11,8 % |
| [ENGINEERING IDS AS](https://www.norscout.com/no/company/920328245-engineering-ids-as) | Stavanger | 18 | 39,3 mill. kr | +22,2 % |
| [FIRECOM AS](https://www.norscout.com/no/company/997425871-firecom-as) | Stavanger | 12 | 48,1 mill. kr | +20 % |
| [LOGTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/996257533-logtek-as) | Stavanger | 23 | 64,1 mill. kr | +0,3 % |
| [PRORAM AS](https://www.norscout.com/no/company/925327549-proram-as) | Stavanger | 12 | 25,4 mill. kr | +317,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
