---
title: "MOBILKNUSING MIDT-NORGE AS (993926760): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOBILKNUSING MIDT-NORGE AS i Midtre Gauldal hadde 5,28 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993926760-mobilknusing-midt-norge-as"
---

# MOBILKNUSING MIDT-NORGE AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Midtre Gauldal

- Org.nr: 993 926 760
- Telefon: 915 10 394
- E-post: arne@winsnes.no
- Nettsted: [mobilknusingmn.no](https://mobilknusingmn.no)
- Styreleder: Arne Winsnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,28 mill. kr (−23,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 600 855 kr (Margin 11,4 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,5 % (meget god). Opp fra −63,3 % i 2024
- Likviditet: 1,46 (tilfredsstillende). Opp fra 0,50 i 2024
- Soliditet: 31,5 % (god). Opp fra −10,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −25,1 % | - | −63,3 % | 32,5 % |
| Driftsmargin | −19,4 % | −13,3 % | −20,4 % | −29,4 % | 11,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −90,0 % | −330,4 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,03 | 0,50 | 1,46 |
| Soliditet | 72,2 % | 55,8 % | 47,5 % | −10,5 % | 31,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,8 | 1,1 | - | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 400 | 10 962 | 10 107 | 6 877 | 5 281 |
| Driftsresultat | −2 603 | −1 457 | −2 058 | −2 020 | 601 |
| Årsresultat | −2 591 | −1 479 | −2 070 | −2 110 | 528 |
| Driftsmargin | −19,4 % | −13,3 % | −20,4 % | −29,4 % | 11,4 % |
| Sum gjeld | 1 723 | 2 383 | 1 759 | 3 343 | 461 |
| Sum driftskostnader | 16 003 | 12 419 | 12 165 | 8 897 | 4 680 |
| Finansresultat | - | −22 | −12 | −90 | −73 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 070 | −2 110 | 528 |
| Anleggsmidler | 1 759 | 1 759 | 1 534 | 1 355 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 818 | 1 671 | 673 |
| Sum eiendeler | 6 209 | 5 390 | 3 352 | 3 026 | 673 |
| Egenkapital | 4 486 | 3 007 | 1 594 | −316 | 212 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 759 | 3 343 | 461 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Arne Winsnes: Styrets leder
- Åge Winsnes: Styremedlem
- Per Ivar Winsnes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Soknesøran 12, 7290 Støren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 23.01.2009
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2009
- Revisor: MAGNAR GRENDAL
- Regnskapsfører: [SELBU ØKONOMI & REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/986486666-selbu-okonomi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 136 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og knusing av pukk og steinmaterialer, drift av pukkverk, gjenvinning av tunge byggematerialer og alt hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000316992&sokeverdi=993926760&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000559114&sokeverdi=993926760&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRØNDERGRANITT AS](https://www.norscout.com/no/company/965028684-trondergranitt-as) | Midtre Gauldal | 5 | 1,63 mill. kr | −22,1 % |
| [FURUKOLLEN PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/922716668-furukollen-pukk-as) | Midtre Gauldal | - | 0 kr | - |
| [BUDALSGRANITTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987595116-budalsgranitten-as) | Midtre Gauldal | - | 0 kr | - |
| [ALTERSKJÆR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/976855469-alterskjaer-transport-as) | Rana | - | 5,52 mill. kr | +9,5 % |
| [ØVRE HOEN GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/957833896-ovre-hoen-grustak-as) | Øvre Eiker | - | 5,21 mill. kr | −24,5 % |
| [HURUM PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916325061-hurum-pukk-as) | Drammen | - | 6,24 mill. kr | +8,5 % |
| [ÅSLAND PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/963703449-asland-pukk-as) | Kongsvinger | - | 5,13 mill. kr | −41,7 % |
| [STØLEHEIA PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/989843516-stoleheia-pukkverk-as) | Vennesla | - | 6,24 mill. kr | +1,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.05.2026.
