---
title: "TANNLEGE IRENE KLEVEN AS (993943614): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANNLEGE IRENE KLEVEN AS i Lindesnes hadde 2,99 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Irene Kleven. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/993943614-tannlege-irene-kleven-as"
---

# TANNLEGE IRENE KLEVEN AS

Tannlegetjenester · Lindesnes

- Org.nr: 993 943 614
- Telefon: 38 26 58 60
- Daglig leder: Irene Kleven (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,99 mill. kr (−3,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 225 196 kr (Margin 7,5 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,9 % (meget god). Opp fra 19,5 % i 2024
- Likviditet: 2,89 (meget god). Opp fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 66,0 % (meget god). Opp fra 47,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 27,3 % | 19,5 % | 19,9 % |
| Driftsmargin | 9,2 % | 16,5 % | 11,7 % | 7,4 % | 7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 54,3 % | 37,8 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,04 | 1,85 | 2,89 |
| Soliditet | 80,7 % | 45,1 % | 55,6 % | 47,5 % | 66,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 1,2 | 0,8 | 1,1 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 623 | 3 104 | 3 041 | 3 097 | 2 991 |
| Driftsresultat | 241 | 513 | 356 | 230 | 225 |
| Årsresultat | 180 | 392 | 263 | 172 | 178 |
| Driftsmargin | 9,2 % | 16,5 % | 11,7 % | 7,4 % | 7,5 % |
| Sum gjeld | 271 | 759 | 549 | 618 | 380 |
| Sum driftskostnader | 2 382 | 2 591 | 2 685 | 2 867 | 2 766 |
| Finansresultat | −1 | 0 | 0 | 6 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | 356 | 235 | 229 |
| Anleggsmidler | 320 | 216 | 119 | 33 | 18 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 118 | 1 144 | 1 099 |
| Sum eiendeler | 1 403 | 1 383 | 1 236 | 1 177 | 1 117 |
| Egenkapital | 1 132 | 624 | 687 | 559 | 737 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 549 | 618 | 380 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Irene Kleven: Daglig leder og styrets leder
- Kjetil Kleven: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Valleveien 9A, 4513 Mandal
- Postadresse: Asalåsen 1, 4513 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 26.03.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [AJOUR REGNSKAP MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987209704-ajour-regnskap-mandal-as)
- Størrelse: Nr. 1 066 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Generell tannlegevirksomhet, handel, kjøp/salg av aksjer, import av varer og tjenester, investering i fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000162258&sokeverdi=993943614&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000162257&sokeverdi=993943614&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TANNLEGENE PÅ BRYGGA AS](https://www.norscout.com/no/company/984265476-tannlegene-pa-brygga-as) | Lindesnes | - | 9,62 mill. kr | +5,7 % |
| [SIRI K S AS](https://www.norscout.com/no/company/928858294-siri-k-s-as) | Lindesnes | - | 2,07 mill. kr | +9,7 % |
| [TANNLEGE LIEN NGUYEN AS](https://www.norscout.com/no/company/887293422-tannlege-lien-nguyen-as) | Lindesnes | 5 | 7,3 mill. kr | −5,8 % |
| [MANDAL TANNREGULERING AS](https://www.norscout.com/no/company/832951722-mandal-tannregulering-as) | Lindesnes | - | 1,95 mill. kr | - |
| [TANN SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/928736857-tann-sor-as) | Lindesnes | 8 | 11,2 mill. kr | +21,8 % |
| [TANNLEGE LINE CH. HOLTAN AS](https://www.norscout.com/no/company/917917523-tannlege-line-ch-holtan-as) | Lindesnes | - | 1,69 mill. kr | +15,6 % |
| [TANNLEGENE FRANKE OG UNGERECHTS AS](https://www.norscout.com/no/company/930036587-tannlegene-franke-og-ungerechts-as) | Lindesnes | 9 | 10 mill. kr | +1,2 % |
| [PER MYKLEBOST AS](https://www.norscout.com/no/company/935318424-per-myklebost-as) | Lindesnes | - | 1,34 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
