---
title: "RED BULL NORWAY AS (994073621): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RED BULL NORWAY AS i Oslo hadde 976 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 154 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994073621-red-bull-norway-as"
---

# RED BULL NORWAY AS

Engroshandel med drikkevarer · Oslo · Etablert 2009

- Org.nr: 994 073 621
- E-post: madeleine.tennebekk@redbull.com
- Nettsted: [redbull.com](https://redbull.com)
- Styreleder: Oliver Hermann Geisler

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 976 mill. kr (+4,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 97 mill. kr (Margin 9,9 %)
- Ansatte: 154 (Opp fra 148 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 150
- november 2025: 148
- desember 2025: 140
- februar 2026: 149
- mars 2026: 151
- mai 2026: 155
- juni 2026: 159
- juli 2026: 157
- august 2026: 156
- september 2026: 154

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,0 % (meget god). Ned fra 31,7 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Ned fra 1,15 i 2024
- Soliditet: 19,9 % (god). Ned fra 22,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,0 % | 31,2 % | 31,7 % | 27,0 % |
| Driftsmargin | 10,0 % | 10,0 % | 10,0 % | 10,0 % | 9,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 135,1 % | 125,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,14 | 1,13 | 1,15 | 1,06 |
| Soliditet | - | - | 23,3 % | 22,4 % | 19,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,3 | 3,5 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 737 488 | 722 046 | 771 476 | 935 559 | 976 302 |
| Driftsresultat | 73 478 | 72 066 | 77 369 | 93 653 | 97 035 |
| Årsresultat | 56 141 | 55 356 | 58 953 | 71 867 | 74 453 |
| Driftsmargin | 10,0 % | 10,0 % | 10 % | 10 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 158 122 | 176 337 | 203 960 | 259 419 | 316 300 |
| Sum driftskostnader | - | - | 694 107 | 841 906 | 879 266 |
| Finansresultat | - | - | −1 288 | −1 071 | −1 054 |
| Resultat før skatt | 73 230 | 71 441 | 76 080 | 92 582 | 95 982 |
| Anleggsmidler | 28 307 | 32 863 | 82 425 | 79 090 | 95 440 |
| Omløpsmidler | 188 581 | 201 596 | 183 609 | 255 270 | 299 254 |
| Sum eiendeler | 216 888 | 234 459 | 266 034 | 334 360 | 394 694 |
| Egenkapital | - | - | 62 074 | 74 941 | 78 394 |
| Kortsiktig gjeld | 158 122 | 176 337 | 162 447 | 221 527 | 281 806 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 41 513 | 37 892 | 34 494 |

## Ledelse og styre

- Oliver Hermann Geisler: Styrets leder
- Bjørn Erik Hagen: Styremedlem
- Madeleine Elise Tennebekk: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: St. Olavs plass 5, 0165 Oslo
- Postadresse: Postboks 7101, St. Olavs Plass, 0131 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 05.05.2009
- Aksjekapital: 2 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2009
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 561 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Markedsføring, import, salg og distribusjon av leskedrikker, samt virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 16.01.2026: Styret endret
- 16.01.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000208959&sokeverdi=994073621&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000017207&sokeverdi=994073621&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROBERT PRIZELIUS AS](https://www.norscout.com/no/company/865831072-robert-prizelius-as) | Oslo | 34 | 278 mill. kr | −5,6 % |
| [MAGMA WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/998894360-magma-wines-as) | Oslo | 30 | 81,6 mill. kr | +38,1 % |
| [TOAST&PALMER AS](https://www.norscout.com/no/company/977320011-toast-palmer-as) | Oslo | 29 | 13,5 mill. kr | −6,4 % |
| [MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/976311396-moestue-grape-selections-as) | Oslo | 20 | 457 mill. kr | +8,4 % |
| [FONDBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/985467544-fondberg-as) | Oslo | 19 | 361 mill. kr | +2,0 % |
| [GAIA GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991851410-gaia-gruppen-as) | Oslo | 14 | 21,7 mill. kr | +9,4 % |
| [NOVA BEVERAGE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/917214697-nova-beverage-group-as) | Oslo | 11 | 2,11 mill. kr | +105,5 % |
| [INTERBRANDS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/976732448-interbrands-norway-as) | Oslo | 10 | 119 mill. kr | −2,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.10.2026.
