---
title: "UTBJOA ARMERING OG SVEIS AS (994077716): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UTBJOA ARMERING OG SVEIS AS i Vindafjord hadde 40,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Terje Kristiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994077716-utbjoa-armering-og-sveis-as"
---

# UTBJOA ARMERING OG SVEIS AS

Bearbeiding av metaller · Vindafjord · Etablert 2009

- Org.nr: 994 077 716
- Telefon: 950 68 249
- E-post: terje@armeringogsveis.no
- Daglig leder: Terje Kristiansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,9 mill. kr (−0,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −400 990 kr (Margin −1,0 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 16
- november 2025: 17
- februar 2026: 18
- mars 2026: 19
- mai 2026: 18
- august 2026: 15
- september 2026: 19
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 1,37 (tilfredsstillende). Ned fra 1,82 i 2024
- Soliditet: 32,5 % (god). Ned fra 39,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,3 % | −2,9 % |
| Driftsmargin | 8,0 % | 4,1 % | −1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,2 % | −17,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 1,82 | 1,37 |
| Soliditet | 31,1 % | 39,4 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,5 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 294 | 41 199 | 40 911 |
| Driftsresultat | 3 064 | 1 702 | −401 |
| Årsresultat | 2 039 | 999 | −658 |
| Driftsmargin | 8,0 % | 4,1 % | −1,0 % |
| Sum gjeld | 8 968 | 7 765 | 9 138 |
| Sum driftskostnader | 35 230 | 39 497 | 41 312 |
| Finansresultat | −449 | −420 | −444 |
| Resultat før skatt | 2 614 | 1 281 | −845 |
| Anleggsmidler | 4 601 | 5 204 | 5 328 |
| Omløpsmidler | 8 416 | 7 609 | 8 201 |
| Sum eiendeler | 13 017 | 12 813 | 13 528 |
| Egenkapital | 4 049 | 5 049 | 4 390 |
| Kortsiktig gjeld | 5 514 | 4 188 | 5 980 |
| Langsiktig gjeld | 3 453 | 3 577 | - |

## Ledelse og styre

- Terje Kristiansen: Daglig leder og styrets leder
- Svein Kristiansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Utbjoa Industriområd, Saltnesvegen 25, 5584 Bjoa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 05.05.2009
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2009
- Revisor: [HAUGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915663001-haugaland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 99 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å produsere og omsette armeringsenheter og tilby sveisearbeid, samt delta i andre foretak som har lignende virksomhet, og investere i finansinvesteringer.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572413&sokeverdi=994077716&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 12.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,2 mill. kr
- 10.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK STANSEINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/957968945-norsk-stanseindustri-as) | Lillestrøm | 20 | 41,5 mill. kr | +2,9 % |
| [BTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/917551391-btec-as) | Bømlo | 20 | 29,5 mill. kr | +13,7 % |
| [VP METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/982082048-vp-metall-as) | Vestre Toten | 20 | 46,4 mill. kr | +11,8 % |
| [JÆREN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990357056-jaeren-maskinering-as) | Hå | 20 | 24,5 mill. kr | −13,5 % |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [SKAR INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928980944-skar-industriservice-as) | Hole | 20 | 24 mill. kr | −11,1 % |
| [EMV CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/977374871-emv-construction-as) | Eidskog | 21 | 26,4 mill. kr | −14,8 % |
| [SITO MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/937678967-sito-mek-as) | Tingvoll | 20 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
