---
title: "THEMA AS (994212540): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THEMA AS i Nordre Follo hadde 23,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svend Østby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994212540-thema-as"
---

# THEMA AS

Bearbeiding og konservering av frukt og grønnsaker ellers · Nordre Follo

- Org.nr: 994 212 540
- Telefon: 64 86 38 33
- E-post: svend@oestby.no
- Daglig leder: Svend Østby (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,9 mill. kr (+23 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,54 mill. kr (Margin −10,6 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,7 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Ned fra 21,47 i 2024
- Soliditet: 52,2 % (meget god). Ned fra 96,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,7 % | 17,3 % | 9,7 % | −9,1 % |
| Driftsmargin | 12,2 % | 18,8 % | 17,1 % | 8,5 % | −10,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,7 % | 20,3 % | 10,6 % | −12,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,74 | 3,75 | 4,98 | 21,47 | 1,39 |
| Soliditet | 86,5 % | 82,8 % | 86,6 % | 96,9 % | 52,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 17 153 | 19 699 | 19 366 | 19 464 | 23 939 |
| Driftsresultat | 2 092 | 3 708 | 3 303 | 1 650 | −2 537 |
| Årsresultat | 1 670 | 3 022 | 2 856 | 1 674 | −2 199 |
| Driftsmargin | 12,2 % | 18,8 % | 17,1 % | 8,5 % | −10,6 % |
| Sum gjeld | 2 124 | 3 452 | 2 997 | 680 | 12 409 |
| Resultat før skatt | 2 146 | 3 875 | 3 663 | 2 146 | −2 174 |
| Anleggsmidler | 5 796 | 7 149 | 7 537 | 7 187 | 8 685 |
| Omløpsmidler | 9 883 | 12 880 | 14 894 | 14 600 | 17 269 |
| Sum eiendeler | 15 679 | 20 029 | 22 430 | 21 787 | 25 954 |
| Egenkapital | 13 555 | 16 577 | 19 433 | 21 107 | 13 545 |
| Kortsiktig gjeld | 2 084 | 3 438 | 2 992 | 680 | 12 409 |
| Langsiktig gjeld | 40 | 14 | 5 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svend Østby: Daglig leder og styrets leder
- Øyvind Valø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Oppsandveien 28, 1425 Ski
- Postadresse: Postboks 3, 1401 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.390 Bearbeiding og konservering av frukt og grønnsaker ellers
- Etablert: 21.05.2009
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2009
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 41 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, foredling, pakking og salg av frukt og grønnsaker. Dette omfatter både økologiske og konvensjonelle landbruksprodukter.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 29.04.2026: Regnskapsfører endret
- 17.03.2026: Regnskapsfører endret
- 17.03.2026: Styret endret
- 17.03.2026: Revisor endret
- 18.01.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000660081&sokeverdi=994212540&spraak=nb)
- 18.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000019457&sokeverdi=994212540&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000878939&sokeverdi=994212540&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000878940&sokeverdi=994212540&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000657433&sokeverdi=994212540&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SNURR SKI AS](https://www.norscout.com/no/company/932220180-snurr-ski-as) | Nordre Follo | 13 | 9,06 mill. kr | +15,3 % |
| [IMRES GRANOLA AS](https://www.norscout.com/no/company/932456710-imres-granola-as) | Nordre Follo | - | 2,15 mill. kr | +38,8 % |
| [KULINARIS AS](https://www.norscout.com/no/company/984220995-kulinaris-as) | Nordre Follo | 22 | 40,6 mill. kr | +25,8 % |
| [SUNNFOODS AS](https://www.norscout.com/no/company/931905287-sunnfoods-as) | Nordre Follo | - | 655 510 kr | - |
| [LANTMÄNNEN UNIBAKE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/989135082-lantmannen-unibake-norway-as) | Nordre Follo | 164 | 932 mill. kr | −1,0 % |
| [LEVEBRØD AS](https://www.norscout.com/no/company/932304511-levebrod-as) | Nordre Follo | - | 90 886 kr | - |
| [MODERN AS](https://www.norscout.com/no/company/932176483-modern-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [BAKERI HEINZ AS](https://www.norscout.com/no/company/927421909-bakeri-heinz-as) | Nordre Follo | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
