---
title: "ARCA DESIGN AS (994224522): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCA DESIGN AS i Etnedal hadde 4,78 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994224522-arca-design-as"
---

# ARCA DESIGN AS

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Etnedal · Etablert 2009

- Org.nr: 994 224 522
- E-post: post@arne-carlos.com
- Styreleder: Bo Carlos Zachrisson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,78 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 722 762 kr (Margin 15,1 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,8 % (god). Ned fra 13,6 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Ned fra 5,17 i 2024
- Soliditet: 87,8 % (meget god). Ned fra 89,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 13,6 % | 10,8 % |
| Driftsmargin | 31,8 % | 27,1 % | 20,0 % | 17,4 % | 15,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,2 % | 15,2 % | 11,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,09 | 5,17 | 1,94 |
| Soliditet | - | - | 89,0 % | 89,7 % | 87,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 613 | 4 491 | 4 299 | 4 739 | 4 781 |
| Driftsresultat | 1 148 | 1 217 | 860 | 826 | 723 |
| Årsresultat | 902 | 912 | 726 | 722 | 626 |
| Driftsmargin | 31,8 % | 27,1 % | 20 % | 17,4 % | 15,1 % |
| Sum gjeld | 1 089 | 820 | 706 | 745 | 980 |
| Sum driftskostnader | 2 465 | 3 274 | 3 439 | 3 913 | 4 059 |
| Finansresultat | 8 | 15 | 70 | 98 | 78 |
| Resultat før skatt | - | - | 930 | 924 | 801 |
| Anleggsmidler | 2 440 | 2 458 | 2 840 | 3 343 | 6 821 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 596 | 3 854 | 1 236 |
| Sum eiendeler | - | - | 6 436 | 7 197 | 8 057 |
| Egenkapital | 4 291 | 5 104 | 5 730 | 6 452 | 7 077 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 706 | 745 | 638 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 341 |

## Ledelse og styre

- Bo Carlos Zachrisson: Styrets leder
- Arne Olav Nerjordet: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bagnslinna 836, 2890 Etnedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Etablert: 15.06.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2009
- Regnskapsfører: SLIDRE REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 181 av 1 242 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og tjenester, import og eksport, hovedsakelig av design varer, samt å eie fast eiendom og selskaper med beslektet virksomhet.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 5
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000434789&sokeverdi=994224522&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRIS REKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/831173912-bris-reklame-as) | Sauda | 5 | 5,26 mill. kr | −13,1 % |
| [HXS ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921260873-hxs-engineering-as) | Bjørnafjorden | 5 | 4,74 mill. kr | +39,5 % |
| [GSE SANDVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/927650657-gse-sandvik-as) | Fitjar | 5 | 5,32 mill. kr | +13,6 % |
| [WIESO AS](https://www.norscout.com/no/company/919206586-wieso-as) | Drammen | 5 | 4,72 mill. kr | −21,6 % |
| [RISA MEYER AS](https://www.norscout.com/no/company/914242606-risa-meyer-as) | Drammen | 5 | 5,74 mill. kr | −16,9 % |
| [RUSH INVESTMENT GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/914588480-rush-investment-group-as) | Bergen | 5 | 3,89 mill. kr | +111,9 % |
| [JAAM AS](https://www.norscout.com/no/company/995737760-jaam-as) | Horten | 5 | 6,06 mill. kr | −3,3 % |
| [KATI SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/921136102-kati-sport-as) | Ålesund | 5 | 3,18 mill. kr | +13,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
