---
title: "RØRA MEK VERKSTED AS (994251848): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRA MEK VERKSTED AS i Inderøy hadde 6,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Katarzyna Joanna Lozinska. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994251848-rora-mek-verksted-as"
---

# RØRA MEK VERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Inderøy · Etablert 2009

- Org.nr: 994 251 848
- Telefon: 74 15 44 78
- E-post: post@roramek.no
- Nettsted: [roramek.no](https://www.roramek.no)
- Daglig leder: Katarzyna Joanna Lozinska (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,22 mill. kr (−36 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 224 058 kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- februar 2026: 5
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,0 % (tilfredsstillende). Opp fra −32,2 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Opp fra 0,77 i 2024
- Soliditet: 1,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −26,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −32,2 % | 8,0 % |
| Driftsmargin | 3,2 % | −14,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1 242,8 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 0,77 | 1,22 |
| Soliditet | 21,1 % | −26,0 % | 1,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | - | 81,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 290 | 9 719 | 6 218 |
| Driftsresultat | 457 | −1 358 | 224 |
| Årsresultat | 210 | −1 935 | 20 |
| Driftsmargin | 3,2 % | −14 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 4 107 | 4 053 | 2 706 |
| Sum driftskostnader | 13 833 | 11 077 | 5 994 |
| Finansresultat | −188 | −263 | −204 |
| Resultat før skatt | 269 | −1 622 | 20 |
| Anleggsmidler | 805 | 360 | 164 |
| Omløpsmidler | 4 400 | 2 855 | 2 575 |
| Sum eiendeler | 5 205 | 3 215 | 2 739 |
| Egenkapital | 1 098 | −837 | 33 |
| Kortsiktig gjeld | 3 618 | 3 731 | 2 105 |
| Langsiktig gjeld | 489 | 322 | - |

## Ledelse og styre

- Katarzyna Joanna Lozinska: Daglig leder og styremedlem
- Lars Kristian Ness: Styrets leder
- Fredrik Vangstad: Styremedlem
- Stian Holmli: Styremedlem
- Lornts Olav Johnsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sundsøya, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 20.06.2009
- Aksjekapital: 333 334 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2009
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 189 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive smie og mekanisk verksted.

## Siste endringer

- 29.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000450644&sokeverdi=994251848&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590367&sokeverdi=994251848&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590366&sokeverdi=994251848&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590368&sokeverdi=994251848&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590365&sokeverdi=994251848&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577811&sokeverdi=994251848&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.07.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr
- 02.07.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WEMY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929589661-wemy-holding-as) | Inderøy | - | - | - |
| [VOLD FUSIONWORKS AS](https://www.norscout.com/no/company/930888214-vold-fusionworks-as) | Inderøy | - | 2,2 mill. kr | +38,2 % |
| [FINNEID SVEIS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/923156577-finneid-sveis-eiendom-as) | Fauske | 5 | 9,06 mill. kr | −28,2 % |
| [INDUSTRI OG MARITIM SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/990655138-industri-og-maritim-service-as) | Stavanger | 5 | 5,55 mill. kr | +37,4 % |
| [BC PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/929655559-bc-produksjon-as) | Horten | 5 | 11,9 mill. kr | −20,3 % |
| [METALL TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/819709912-metall-team-as) | Gran | 5 | 4,66 mill. kr | +37,6 % |
| [BRØDRENE AABERG MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/910002406-brodrene-aaberg-mek-verksted-as) | Ås | 5 | 12,4 mill. kr | −13,1 % |
| [ISOCAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/967244899-isocamp-as) | Sandnes | 5 | 3,77 mill. kr | +29,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
