---
title: "CROSSFIT CENTRUM AS (994255894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CROSSFIT CENTRUM AS i Stavanger hadde 7,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994255894-crossfit-centrum-as"
---

# CROSSFIT CENTRUM AS

Treningssentervirksomhet · Stavanger · Etablert 2009

- Org.nr: 994 255 894
- Nettsted: [crossfitcentrum.no](https://www.crossfitcentrum.no)
- Styreleder: Jøran Vaule

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,39 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −46 766 kr (Margin −0,6 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- januar 2026: 14
- februar 2026: 13
- april 2026: 17
- august 2026: 15
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 13,1 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Opp fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 68,1 % (meget god). Opp fra 62,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,3 % | 7,3 % | 13,1 % | −0,8 % |
| Driftsmargin | 27,3 % | 2,0 % | 3,0 % | 5,6 % | −0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,2 % | 12,2 % | 19,5 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,88 | 0,77 | 1,00 | 1,20 | 1,40 |
| Soliditet | 51,0 % | 53,5 % | 57,5 % | 62,2 % | 68,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 583 | 6 060 | 6 688 | 7 275 | 7 387 |
| Driftsresultat | 2 067 | 119 | 203 | 406 | −47 |
| Årsresultat | 2 048 | 77 | 196 | 541 | −28 |
| Driftsmargin | 27,3 % | 2,0 % | 3,0 % | 5,6 % | −0,6 % |
| Sum gjeld | 1 379 | 1 312 | 1 262 | 1 362 | 841 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | - | 7 434 |
| Finansresultat | - | - | - | - | 14 |
| Resultat før skatt | 2 048 | 77 | 196 | 386 | −33 |
| Anleggsmidler | 1 600 | 1 813 | 1 705 | 1 972 | 1 467 |
| Omløpsmidler | 1 211 | 1 009 | 1 262 | 1 637 | 1 173 |
| Sum eiendeler | 2 811 | 2 822 | 2 968 | 3 609 | 2 640 |
| Egenkapital | 1 433 | 1 510 | 1 706 | 2 246 | 1 799 |
| Kortsiktig gjeld | 1 379 | 1 312 | 1 262 | 1 362 | 841 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jøran Vaule: Styrets leder
- Carina Vaule: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Forusparken 32, 4031 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 12.06.2009
- Aksjekapital: 657 536 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2018
- Revisor: [FENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/935413389-fender-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningssenter, personlig trener, salg av treningsprodukter samt deltakelse i lignende selskaper.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000821942&sokeverdi=994255894&spraak=nb)
- 03.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000772715&sokeverdi=994255894&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000777517&sokeverdi=994255894&spraak=nb)
- 10.09.2025: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000735758&sokeverdi=994255894&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000527080&sokeverdi=994255894&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,88 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARENA TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979221215-arena-treningssenter-as) | Stavanger | 44 | 15,1 mill. kr | +10,5 % |
| [CF STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/832442992-cf-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 2,33 mill. kr | +3,7 % |
| [THE GYM AS](https://www.norscout.com/no/company/929792114-the-gym-as) | Stavanger | 8 | 3,85 mill. kr | +2,8 % |
| [STORHAUG TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992946318-storhaug-treningssenter-as) | Stavanger | 6 | 4,96 mill. kr | −4,7 % |
| [KI DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/899189582-ki-drift-as) | Stavanger | 5 | 5,48 mill. kr | +13,4 % |
| [INVESTORE FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/993172804-investore-finans-as) | Stavanger | - | 24,5 mill. kr | +111,2 % |
| [CROSSFIT ASK AS](https://www.norscout.com/no/company/921183135-crossfit-ask-as) | Stavanger | - | 6,31 mill. kr | +9,7 % |
| [ELTERVÅG HELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/925118036-eltervag-helse-as) | Stavanger | - | 4,39 mill. kr | +28,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
