---
title: "HAVA AS (994277936): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAVA AS i Hammerfest hadde 34,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994277936-hava-as"
---

# HAVA AS

Fiske og fangst i sjø · Hammerfest

- Org.nr: 994 277 936
- Styreleder: Ari Juhani Pietikainen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,5 mill. kr (+108,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,4 mill. kr (Margin 30,1 %)
- Etablert: 2009

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Ned fra 3,21 i 2024
- Soliditet: 67,1 % (meget god). Ned fra 79,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,7 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 14,0 % | 8,0 % | 30,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,6 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,62 | 3,21 | 1,94 |
| Soliditet | 74,4 % | 79,8 % | 67,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 226 | 16 529 | 34 501 |
| Driftsresultat | 2 962 | 1 330 | 10 395 |
| Årsresultat | 5 066 | 729 | 9 464 |
| Driftsmargin | 14 % | 8,0 % | 30,1 % |
| Sum gjeld | 12 519 | 9 389 | 22 807 |
| Sum driftskostnader | 18 264 | 15 199 | 24 106 |
| Finansresultat | 3 549 | −9 | 1 749 |
| Resultat før skatt | 6 511 | 1 321 | 12 144 |
| Anleggsmidler | 16 530 | 16 784 | 25 216 |
| Omløpsmidler | 32 342 | 29 688 | 44 138 |
| Sum eiendeler | 48 872 | 46 472 | 69 354 |
| Egenkapital | 36 353 | 37 083 | 46 547 |
| Kortsiktig gjeld | 12 363 | 9 254 | 22 764 |
| Langsiktig gjeld | 155 | 135 | 43 |

## Ledelse og styre

- Ari Juhani Pietikainen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Laddonesveien 9, 9612 Forsøl
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 25.06.2009
- Aksjekapital: 155 074 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: [FINNMARKSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934330676-finnmarksrevisjon-as)
- Størrelse: Nr. 227 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Erverve, leie og drive fiskebåter, handel, kjøp og salg av aksjer, kjøp og salg av eiendommer, investeringer i andre selskap og annet som naturlig hører inn under foranstående - herunder deltakelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000521586&sokeverdi=994277936&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664522&sokeverdi=994277936&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAMMERFEST INDUSTRIFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/927583321-hammerfest-industrifiske-as) | Hammerfest | - | 343 mill. kr | +11,3 % |
| [TM FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/916046022-tm-fisk-as) | Hammerfest | - | 20,3 mill. kr | +18,9 % |
| [FINNMARK HAVFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/814724492-finnmark-havfiske-as) | Hammerfest | - | 739 mill. kr | +17,7 % |
| [KYSTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/915319106-kystdrift-as) | Hammerfest | - | 6,01 mill. kr | +48,6 % |
| [HAVFISK MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/983174191-havfisk-management-as) | Hammerfest | 5 | 6,35 mill. kr | +9,9 % |
| [KRIGERFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/921542089-krigerfisk-as) | Hammerfest | - | 5,77 mill. kr | +49,8 % |
| [M/K BJØRNSON AS](https://www.norscout.com/no/company/890085342-m-k-bjornson-as) | Hammerfest | 5 | 7,62 mill. kr | +48,6 % |
| [REPPARFJORD KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/899188322-repparfjord-kystfiske-as) | Hammerfest | - | 3,28 mill. kr | −1,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
