---
title: "H - VINDUET FJERDINGSTAD AS (994341189): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "H - VINDUET FJERDINGSTAD AS i Øvre Eiker hadde 232 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 73 ansatte. Daglig leder er Knut Einar Fjerdingstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994341189-h-vinduet-fjerdingstad-as"
---

# H - VINDUET FJERDINGSTAD AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Øvre Eiker · Etablert 2009

- Org.nr: 994 341 189
- Telefon: 32 25 16 00
- Nettsted: [fjerdingstad.no](https://fjerdingstad.no)
- Daglig leder: Knut Einar Fjerdingstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 232 mill. kr (+25,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,6 mill. kr (Margin 4,5 %)
- Ansatte: 73 (Opp fra 71 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 406 mill. kr (+10,9 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 73
- oktober 2025: 72
- desember 2025: 71
- januar 2026: 65
- februar 2026: 67
- mars 2026: 65
- april 2026: 69
- mai 2026: 68
- juni 2026: 71
- juli 2026: 69
- september 2026: 74
- oktober 2026: 73

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,4 % (god). Opp fra 4,0 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 38,3 % (god). Opp fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,1 % | 10,4 % | 4,0 % | 10,4 % |
| Driftsmargin | 1,3 % | 0,8 % | −2,5 % | −1,0 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 72,3 % | - | - | 24,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,38 | 1,24 | 1,29 | 1,15 |
| Soliditet | 28,3 % | 34,8 % | - | 34,2 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 1,9 | - | 1,9 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 174 721 | 202 430 | 196 998 | 185 034 | 232 359 |
| Driftsresultat | 2 187 | 1 583 | −5 012 | −1 842 | 10 550 |
| Årsresultat | 23 132 | 23 793 | 9 860 | 2 657 | 7 570 |
| Driftsmargin | 1,3 % | 0,8 % | −2,5 % | −1,0 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 81 432 | 67 285 | 88 557 | 73 989 | 77 498 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 186 876 | 221 809 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 765 | −844 |
| Resultat før skatt | 24 041 | 24 560 | 9 292 | 1 923 | 9 706 |
| Anleggsmidler | 14 890 | 10 601 | 35 468 | 36 391 | 33 722 |
| Omløpsmidler | 98 632 | 92 567 | 88 832 | 75 998 | 73 273 |
| Sum eiendeler | 113 522 | 103 168 | 124 300 | 112 390 | 106 995 |
| Egenkapital | 32 089 | 35 883 | - | 38 400 | 40 970 |
| Kortsiktig gjeld | 81 432 | 67 285 | 71 457 | 58 689 | 63 455 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 17 100 | 15 300 | 14 042 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 358 449 | 365 770 | 405 591 |
| Driftsresultat | 21 075 | 12 347 | 2 106 |
| Årsresultat | 13 545 | 4 970 | −3 611 |
| Driftsmargin | 5,9 % | 3,4 % | 0,5 % |
| Sum gjeld | 110 233 | 104 213 | 108 571 |
| Sum driftskostnader | 337 374 | 353 423 | 403 485 |
| Finansresultat | −4 265 | −5 200 | −4 180 |
| Resultat før skatt | 16 810 | 7 147 | −2 073 |
| Anleggsmidler | 110 863 | 109 458 | 97 751 |
| Omløpsmidler | 224 294 | 236 453 | 247 886 |
| Sum eiendeler | 335 157 | 345 911 | 345 637 |
| Egenkapital | 224 924 | 241 698 | 237 065 |
| Kortsiktig gjeld | 87 962 | 82 535 | 91 686 |
| Langsiktig gjeld | 22 271 | 21 678 | 16 885 |

## Ledelse og styre

- Knut Einar Fjerdingstad: Daglig leder
- Tore Gulliksen: Styrets leder
- Marianne Sletten: Styremedlem
- Simen Einar Fjerdingstad: Styremedlem
- Morten Helge Hefte: Styremedlem
- Marthine Fjerdingstad: Styremedlem
- Kjersti Medalen: Styremedlem
- Djevad Muratovic: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Loesdalsveien 51, 3300 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 23.06.2009
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2010
- Revisor: [ØSTLANDSKE REVISORER AS](https://www.norscout.com/no/company/982743966-ostlandske-revisorer-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av vinduer, dører og andre bygningsartikler, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 02.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000726259&sokeverdi=994341189&spraak=nb)
- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000620255&sokeverdi=994341189&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839058&sokeverdi=994341189&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680499&sokeverdi=994341189&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000677275&sokeverdi=994341189&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 01.03.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,33 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SAXI INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/911352044-saxi-industrier-as) | Øvre Eiker | - | 2,71 mill. kr | +7,3 % |
| [FJERDINGSTAD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/911689766-fjerdingstad-eiendom-as) | Øvre Eiker | - | 2,39 mill. kr | +10,6 % |
| [FJERDINGSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/994230662-fjerdingstad-holding-as) | Øvre Eiker | - | - | - |
| [NORSK MILJØFLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/913980255-norsk-miljoflis-as) | Øvre Eiker | - | 7,1 mill. kr | −11,3 % |
| [FREKHAUG VINDUET AS](https://www.norscout.com/no/company/928907163-frekhaug-vinduet-as) | Alver | 82 | 141 mill. kr | +13,5 % |
| [SCANFLEX AS](https://www.norscout.com/no/company/940410614-scanflex-as) | Birkenes | 68 | 159 mill. kr | +7,4 % |
| [LIAN VINDUER AS](https://www.norscout.com/no/company/959675724-lian-vinduer-as) | Heim | 94 | 152 mill. kr | −10,9 % |
| [Lillerønning Snekkerifabrikk AS](https://www.norscout.com/no/company/913918487-lilleronning-snekkerifabrikk-as) | Midtre Gauldal | 64 | 115 mill. kr | +17,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
