---
title: "NILSENS VAKTTJENESTER AS (994344943): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NILSENS VAKTTJENESTER AS i Frogn hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 59 ansatte. Daglig leder er Knut-Erik Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/994344943-nilsens-vakttjenester-as"
---

# NILSENS VAKTTJENESTER AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Etterforskningstjenester og private vakttjenester · Frogn · Etablert 2009

- Org.nr: 994 344 943
- Daglig leder: Knut-Erik Nilsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 11,8 mill. kr (+63,5 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 137 000 kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 59 (Ned fra 62 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 53
- oktober 2025: 58
- november 2025: 60
- desember 2025: 62
- januar 2026: 63
- mars 2026: 64
- april 2026: 55
- mai 2026: 54
- juni 2026: 55
- juli 2026: 58
- august 2026: 60
- oktober 2026: 59

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 1,6 % (svak). Opp fra −6,1 % i 2023
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Ned fra 1,30 i 2023
- Soliditet: 15,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 18,2 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,4 % | −6,1 % | 1,6 % |
| Driftsmargin | 13,6 % | 0,4 % | −7,6 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −7,1 % | −41,4 % | −19,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,42 | 1,94 | 1,30 | 1,23 |
| Soliditet | 35,1 % | 29,0 % | 18,2 % | 15,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 2,4 | 4,5 | 5,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 986 | 8 245 | 7 196 | 11 763 |
| Driftsresultat | 405 | 31 | −545 | 137 |
| Årsresultat | 192 | −218 | −880 | −344 |
| Driftsmargin | 13,6 % | 0,4 % | −7,6 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 5 436 | 6 467 | 7 249 | 7 176 |
| Sum driftskostnader | - | - | 7 740 | - |
| Finansresultat | - | - | −336 | - |
| Resultat før skatt | 213 | −199 | −880 | −279 |
| Anleggsmidler | 5 027 | 5 024 | 5 024 | 4 815 |
| Omløpsmidler | 3 347 | 4 083 | 3 843 | 3 634 |
| Sum eiendeler | 8 373 | 9 107 | 8 867 | 8 449 |
| Egenkapital | 2 938 | 2 640 | 1 617 | 1 273 |
| Kortsiktig gjeld | 979 | 2 107 | 2 964 | 2 956 |
| Langsiktig gjeld | 4 457 | 4 360 | 4 286 | 4 219 |

## Ledelse og styre

- Knut-Erik Nilsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Seiersten Sentrum 3, 1443 Drøbak
- Postadresse: Postboks 173, 1440 Drøbak
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 80.010 Etterforskningstjenester og private vakttjenester
- Etablert: 14.07.2009
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2009
- Revisor: [KOMPLETT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922606099-komplett-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [DITT DIGITALE REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/925174149-ditt-digitale-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 37 av 154 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere ordensvakter til næringsvirksomhet og privatpersoner, kursvirksomhet i tilknytning til dette, samt salg av sikkerhetsprodukter. I tillegg skal selskapet drive investeringer i andre selskaper og utleie av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 30.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000811481&sokeverdi=994344943&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEIMDALL GUARD SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914608961-heimdall-guard-service-as) | Bodø | 60 | 9,46 mill. kr | +18,1 % |
| [SENTRUM VEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926284983-sentrum-vekter-as) | Haugesund | 57 | 5,07 mill. kr | +20,1 % |
| [AGDER SIKKERHET AS](https://www.norscout.com/no/company/914852633-agder-sikkerhet-as) | Arendal | 64 | 9,66 mill. kr | +56 % |
| [CITY SECURITY GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/911596571-city-security-group-as) | Bergen | 53 | 10,7 mill. kr | +14,7 % |
| [VAKTCOMPANIET AS](https://www.norscout.com/no/company/997504755-vaktcompaniet-as) | Stavanger | 70 | 35,2 mill. kr | +12,2 % |
| [CENTRAL SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/931539124-central-security-as) | Nordre Follo | 52 | 3,44 mill. kr | +125,4 % |
| [TOMA SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/993185949-toma-security-as) | Oslo | 74 | 45,1 mill. kr | +34,2 % |
| [VAKTGRUPPEN ROMERIKE AS](https://www.norscout.com/no/company/920223982-vaktgruppen-romerike-as) | Ullensaker | 50 | 8,22 mill. kr | +173,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
